آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246124
تاریخ انتشار : 10 مهر 1397 11:32
تعداد بازدید : 425

جزییات جدید از طرح نوآفرین وزارت فاوا

معاون توسعه صنعت و اعتباربخشی IT سازمان فناوری اطلاعات ایران در شورای اداری ICT آذربایجان غربی از اجرای طرح نو آفرین در پنج منطقه کشور خبر داد و گفت: این طرح با هدف حمایت از فعالین حقیقی و حقوقی حوزه ICT کشور و بارور کردن پتانسیل بالقوه موجود در استان های کشور اجرا می شود.
undefined
سازمان فاوا آذربایجان غربی - بهادری گفت: طرح نو آفرین با ایجاد پنج منطقه در کشور و با مشارکت شرکت های بزرگ هلدینگ برای شناسایی شرکت ها کوچک، برگزاری رویدادهای استانی در جهت شناسایی افراد حقیقی فعال در حوزه ICT، توسعه صندوق های سرمایه گذاری کارآفرینی و توسعه فرصت اشتغال در 31استان کشور برنامه ریزی شده است.
وی به چهار کارکرد عمده سازمان فناوری اطلاعات ایران پرداخت و گفت: کسب و کارهای نو و ایجاد فرصت اشتغال، توسعه دولت الکترونیکی، بحث امنیت فضای تبادل اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات چهار بخش عمده فعالیت سازمان فناوری اطلاعات ایران است که با توجه به ماهیت این سازمان در جهت توسعه شبکه ملی اطلاعات در 18 استان مرکز داده استانی ایجاد کرده است.
بهادری درباره تفاهم نامه های منعقد شده وزارت با سایر سازمان، افزود: به غیر از چهار کارکرد عمده سازمان فناوری اطلاعات ایران، تمام تفاهم نامه های وزارت ارتباطات در این سازمان پیگیری و اجرایی می شود.
معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران همچنین درخصوص تفاهم نامه در شرف اقدام شهر هوشمند گفت: این اقدام به عنوان پایلوت در برخی از مناطق تهران در حال رایزنی است که بحث هوشمند سازی کنتورهای برق و آب با توجه به تجربه موفق شهر مشهد در این خصوص و استفاده از اینترنت چیزها در کاهش مصرف حامل های انرژی از اهداف این طرح است.
وی افزود: با برگزاری سمیناری در این راستا از شرکت های بزرگ فعال در حوزه اینترنت چیزها جهت سرمایه گذاری و مشارکت در این طرح دعوت شده است که در صورت عملیاتی شدن آن و موافقت ادارات کل استانی فعال در حوزه وزارت نیرو می توان در شهر ارومیه نیز این طرح را پیگیری کرد.
بهادری درباره قطب دیجیتال پیش بینی شده برای منطقه آزاد پیام گفت: پنج قطب دیجیتال در سایز بین المللی با توجه به تسهیلاتی که برای سرمایگذاری در مناطق آزاد اقتصادی وجود دارد، در نقاط مختلف کشور ایجاد می شود که با عنایت به پتانسیل موجود در منطقه آزاد ماکو و ظرفیت همسایگی با سه کشور، می تواند یکی از پنج نقطه مورد نظر باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :