آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 211654
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1396 11:2
تعداد بازدید : 1287

نصبATM در ۸۶ دفتر ICT روستایی آذربایجان شرقی

مدیرکل ICT آذربایجان شرقی از نصب دستگاه ATM بانکی در ۸۶ دفتر ICT روستایی آذربایجان شرقی با صرف هزینه ۱۰ میلیارد تومانی از محل اعتبارات ملی خبر داد.

فارس - بهمن حسین زاده اظهار کرد: با توجه به سیاست های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در استان آذربایجان شرقی برای کاهش شکاف دیجیتال بین مناطق محروم و برخوردار این اداره کل در نظر دارد تا پایان تیر ماه ۸۶ روستای استان را مجهز به دستگاه ATM بانکی کند.
وی افزود: تاکنون نصب و راه اندازی تعداد ۲۱ دستگاه ATM بانکی در دفاتر ICT روستایی توسط پست بانک استان به عنوان پیمانکار طرح پایان یافته است.
حسین زاده تصریح کرد: با راه اندازی این دستگاه ها روستاییان می توانند امور بانکی خود از قبیل دریافت یارانه را به راحتی انجام داده و دیگر نیازی به مراجعه به شهرهای اطراف نخواهند داشت.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی ابراز داشت: این اداره کل علاوه بر اینکه برنامه ریزی های متعددی برای برخورداری روستاها از اینترنت پرسرعت انجام داده از راه اندازی دفاتر ICT روستایی نیز حمایت می کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۵۲۳ دفتر فعال ICT روستایی در استان وجود دارد، اضافه کرد: در نظر داریم نسبت به حل مشکلات دفاتر غیرفعال ICT روستایی نیز اقدام کنیم تا به ارایه خدمات لازم به روستاییان بپردازند.
حسین زاده در عین حال خاطرنشان کرد: روستاییانی که دارای حد نصاب جمعیتی و نیازمند ارایه خدمات پستی و بانکی و سایر خدمات اداری هستند می توانند مراتب را از طریق دهیاری و بخشداری به اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کنند تا این اداره کل نسبت به ایجاد و راه‎اندازی دفاتر ICT  در این روستاها اقدام کند.
وی توضیح داد: با ایجاد دفاتر ICT  در روستاها ضمن اشتغالزایی برای فارغ التحصیلان روستایی می توانیم خدمات نیابتی سایر دستگاه ها را به روستاها انتقال دهیم؛ بر همین اساس از دستگاه های اجرایی استان تقاضا داریم خدمات خود را از طریق این دفاتر به روستاییان ارایه دهند تا روستاییان عزیز متحمل هزینه های اضافی مراجعه به شهرها نشوند.
حسین زاده یادآور شد: در حال حاضر در بسیاری از دفاتر ICT روستایی شاهد ارایه خدمات نیابتی دستگاه هایی مثل جهاد کشارزی، شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، ثبت و بیمه سلامت هستیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :