۰

۵ کاری که باید در سال ۹۸ برای کسب و کارمان انجام دهیم

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۴
۵ کاری که باید در سال ۹۸ برای کسب و کارمان انجام دهیم
 
۱- ثبت شرکت و تشکل قانونی
اگر به هر نحوی کسب و کاری را اداره می‌کنیم (چه بزرگ چه کوچک) یکی از مسائلی که حتما باید به آن توجه کنیم این است که قانونی کار کنیم.
حال شاید از خودتان بپرسید : مگر تا حالا غیرقانونی کار می‌کردیم ؟
نه؛ ولی شاید بعضی از ما در کسب و کار تابحال مطیع قوانین ثبتی و رسمی ‌کشور نبوده‌ایم.

اگر داریم کسب و کاری را به صورت شخصی و فردی اداره می‌کنیم و به اصطلاح بی نام و نشان فعالیت می‌کنیم که روزی به چنگ اداره مالیات نیفتیم سخت در اشتباهیم.
یکی از مسائلی که در ذهن عموم جامعه نقش بسته، این است که اگر کسی کسب و کاری دارد و مشغول فعالیت است، بهتر است که به صورت فردی و شخصی کار کند و نیاز نیست حتما شرکتی را ثبت کند چون باید مالیات بدهد.

جالب است بدانیم در هر صورت، چه شخصی کار کنیم چه شرکت ثبت کنیم و با آن کار کنیم،  می‌بایست حتما مالیات بردرآمد خود را بپردازیم.

از مهم‌ترین فواید ثبت شرکت این است که می‌توانیم به صورت رسمی ‌با شرکت‌ها یا ارگان‌های دیگر قرارداد رسمی ‌منعقد کنیم و در ازای کالای فروخته شده یا خدمت انجام شده به آن‌ها فاکتور رسمی ‌ارائه دهیم.

پس اگر می‌خواهید در سال جدید کسب و کار خود را گسترش بدهید، ثبت شرکت فراموش نشود. در این حوزه می‌توانیم «مجموعه ثبتی نخستین« را به نشانی www.nokhostinsabt.com به شما معرفی کنیم.
 
 
 
۲- ثبت برند و علامت تجاری
موردی که شاید نسبت به آن اطلاعی نداشته باشیم یا بعضا به آن بی توجه باشیم برند کسب و کاراست.

برند چیست ؟
برند در حقیقت نامی‌است که در نظر عامه مردم بدان شهرت داریم.
مثلا نوشابه کوکاکولا. در این مثال کوکاکولا نام آن برندی است که در زمره بهترین نوشابه‌ها آن را می‌شناسیم.

جالب است بدانیم که نام برند کسب و کار با نام شرکت دو مقوله کاملا جدا است .
یعنی اینکه شما اگر بروید تحقیق کنید می‌بینید که آن شرکتی که نوشابه کوکاکولا را تولید می‌کند، نام دیگری دارد که شاید تا بحال اصلا نام آن شرکت را نشنیده باشیم و آن چیزی که همه مردم در مورد بهترین نوشابه می‌دانند این است که نام آن نوشابه کوکاکولا است و قطعا نمی‌دانند که کدام شرکت آن را تولید کرده است !!!

پس اگر کسب و کارمان در بین عموم مردم به یک نام ملقب است، باید سریع‌تر آن را ثبت کنیم تا اشخاص یا شرکت‌های دیگر نتوانند از برند ما سوءاستفاده کنند.

ثبت برند و علامت تجاری کسب و کاری که داریم از نان شب نیز واجب‌تر است زیرا اگر آن را ثبت ننماییم شخصی دیگر آن را برای خود ثبت می‌کند و حتی شاید در آینده از شما شکایت کند که چرا از نام او استفاده می‌کنید!!!

قبل از ثبت برند می‌توانید با تماس با خطوط ویژه موسسه ثبتی نخستین به شماره‌های ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۳۵ و ۰۲۱۸۸۸۸۱۲۴۵ مشاوره کاملا رایگان دریافت نمایید.
 
 
۳- راه اندازی وبسایت مجموعه
اگر تاحالا وبسایت مجموعه تان را راه اندازی نکرده‌اید، این تعطیلات عید بهترین زمان است که برای آن برنامه ریزی کنید.

همه‌مان خوب می‌دانیم که عصر عصر دیجیتال است و همه مردم در اکثر اوقات مشغول بالا پایین کردن گوشی‌های هوشمند یا کامپیوترشان هستند.

امروزه هر کسی دنبال یافتن هر چیزی باشد اول از همه به وبسایت‌ها سر میزند تا کالا یا خدمت مورد نیازش را پیدا کند. پس چه بهتر که برنامه ریزی کنید و وبسایت شرکت یا مجموعه خود را راه اندازی کنید تا یک قدم از رقبا جلوتر باشید.

پس راه اندازی و طراحی سایت مجموعه تان را (اگر هنوز سایت ندارید) یکی از اولویت‌های مهم سال ۹۸ قرار بدهید.
 
 
۴- تبلیغات اینترنتی
هر جا در اینترنت چشم می‌اندازیم به یک نحوی تبلیغی از یک شرکت و مجموعه مشاهده می‌کنیم و قطعا جای مجموعه خود را در میان آن همه تبلیغات خالی می‌بینیم.

البته تبلیغات اینترنتی روش‌های متفاوتی دارد؛ ولی یکی از پر بازده‌ترین آن‌ها تبلیغات گوگل یا بالاآوردن وبسایت در موتور جست‌وجوی گوگل است که اصطلاحا به آن سئو وبسایت می‌گویند.

سئو کردن سایت یعنی اینکه مجموعه اقداماتی انجام دهیم تا اگر کسی در گوگل در مورد محصولات یا خدمات ما جست‌وجو کرد بتواند به راحتی سایت ما را پیدا کند.

چه روش تبلیغاتی بهتر از اینکه مخاطب‌تان مستقیم به شما متصل شود؟
 
 
۵- قدرت شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید
اگر محصول یا خدمات‌تان به گونه‌ای است که برای عموم مردم کارایی دارد، قدرت شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید.

دیگر کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که گوشی هوشمند نداشته باشد یا اصلا نداند شبکه‌های اجتماعی چیست.

روزانه میلیون‌ها نفر در این شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذرانند و با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و یکی از بهترین جاها برای ارتباط با مخاطبان همین تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی یا سوشال مارکتینگ است.

پس برای سال جدید یک برنامه ریزی اساسی برای حضور موفق در شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کار خود داشته باشیم.
 
 
 نظر شما چیست ؟
به نظر شما چه موارد مهم تر دیگری وجود دارد که می‌بایست در سال جدید به آن‌ها توجه بیشتری شود؟ در قسمت نظرات بنویسید.
 
کد مطلب : ۲۷۱۵۲۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما