fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 91820
  تاریخ انتشار : 30 دی 1394 10:43
  تعداد بازدید : 936

  با همکاری سازمان فنی و حرفه‎ای

  «اتحادیه» دوره آموزشی صدور پروانه کسب می گذارد

  براساس تفاهم‎نامه همکاری بین اداره کل آموزشی فنی و حرفه‎ای استان تهران و اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران از این پس آزمون فنی و حرفه‎ای که از ملزومات صدرور پروانه کسب است، توسط کمیسیون فنی اتحادیه و تایید نهایی با حضور ریاست کمیسیون انجام می‎شود.

  فناوران- رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران با اعلام این مطلب گفت: طبق قانون نظام صنفی تمام رسته‎های فنی برای گرفتن پروانه کسب باید دوره‎های آموزشی فنی و حرفه ای را بگذرانند.
  سید مهدی میرمهدی افزود: از آنجایی که فعالان صنفی برای گذراندن دوره های آموزش و امتحان فنی وقت و هزینه زیادی متقبل می‎شدند، اتحادیه صنف فناوران رایانه با سازمان فنی و حرفه‏ای وارد مذاکره شد تا دوره‏های آموزشی و امتحان در اتحادیه صورت گیرد.
  وی اضافه کرد: بر این اساس تفاهم‎نامه‎ای با سازمان فنی و حرفه‎ای منعقد شد که طبق این تفاهم از پس آزمون فنی و حرفه‎ای که از ملزومات صدرور پروانه کسب است توسط کمیسیون فنی اتحادیه و تایید نهایی با حضور ریاست کمیسیون  انجام شود.
  وی با تاکید بر اینکه این تفاهم‎نامه یکی از افتخارت اتحادیه در سال‎جاری است، گفت: به محض آماده شدن فضای کار در اتحادیه کلاس‎های آموزشی برگزار خواهد شد و اکنون کمیسیون فنی در حال آماده سازی جزوه‎های آموزشی است.
  وی در رابطه با هزینه کلاس‎ها نیز گفت: پیش از این متقاضیان پروانه کسی مجور بودند بیش از 250 ساعت درس بخوانند که هزینه‎ای دو میلیون تومانی در بر داشت اما اکنون دوره‏های آموزشی نه تنها کاهش یافته است بلکه فقط 25 هزار تومان بابت برگزاری آزمون هزینه خواهند کرد.
  وی افزود: در واقع دوره‎های آموزش اتحادیه شامل هزینه نمی‎شود و وقت کمتری از فعالان صنفی می‎گیرد.
  میرمهدی گفت: این تفاهم‎نامه و برگزاری دوره‎های آموزشی در کمیسیون فنی اتحادیه برای صنف رایانه تهران بسیار حایز اهمیت است و بابت امضای این تفاهم‎نامه از رییس سازمان فنی و حرفه‏ای تشکر می‎کنیم. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :