آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91732
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 11:36
تعداد بازدید : 628

اپل از مشکل عدم آپدیت درصد باتری آگاه است!

در برخی از مواقع پیش می آید که دوست داریم دقیقاً میزان باتری باقی مانده و یا میزان کارکرد دستگاه را بدانیم تا متوجه شویم که آیا می توان تا پایان روز یا یک دوره زمانی بر روی آن حساب کرد یا خیر. هرچند اپل این قابلیت را در iOS 8 به بعدی اجرایی کرد، با این حال جالب است که بدانید روی گوشی های آیفون 6 و 6S نمی توان از آن استفاده کرد.

ایتنا - به صورت پیش فرض در اکثر گوشی های هوشمند فقط میزان باتری به صورت یک نماد در بالای صفحه نمایش نشان داده می شود اما بسیاری افراد دوست دارند تا درصد آن را هم مشاهده کنند.
هرچند این قابلیت برای اکثر استفاده کنندگان از دستگاه های مبتنی بر iOS 8 به بالا امکان پذیر است، با این حال آیفون 6 و 6S از ارائه این قابلیت محروم هستند.
در همین راستای روز گذشته و پس از بالا گرفتن صدای اعتراض دارندگان دو گوشی یاد شده، قسمت پشتیبانی شرکت اپل به طور رسمی با پذیرش این مشکل اعلام کرد که نوار وضعیت درصد باتری در آیفون 6 و 6S در هنگام اتصال به شارژر درست عمل نمی کند به طوری که همواره میزان عمر شارژ باتری این دستگاه ها بیش از آن چیزی است که در نوار وضعیت درصد باتری نمایشگر مشاهده می شود.
البته لازم به ذکر است که این مشکل بیشتر در زمانی اتفاق می افتد که فرد تنظیمات زمان محلی دستگاه را بر اساس موقعیت جغرافیایی در حالت دستی قرار داده و ممکن است در طول روز بین دو شهر سفر کند.
تیم پشتیبانی کوپرتینوها به کاربرانی که از مشکل رنج می برند پیشنهاد کرده که پس یک بار ریست کردن گوشی، به قسمت تنظیمات و سپس مسیر General > Date & Time رفته و در نهایت گزینه “Set Automatically” را برای تنظیم خودکار زمان انتخاب کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :