آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91726
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 11:16
تعداد بازدید : 1871

قبوض برخی مشترکان اعتباری در ایران نشان داد

افزایش چند برابری قیمت پیامک برای دارندگان گوشی آیفون

مدتی است برخی مشترکان اعتباری تلفن همراه با کسر بی دلیل شارژ مواجه می شوند بدون اینکه پیامکی ارسال کنند و برخی مشترکان دایمی نیز از هزینه بالای پیامک در قبوض خود متعجب هستند.

خبرگزاری فارس- ارقام دور از انتظار بابت پیامک ها در حالی در قبوض نمایان می شود که اغلب مشترکان ناراضی اعلام می کنند که میزان استفاده آنها از پیامک با هزینه درج نشده تناسب ندارد.
حسین زارع پور که در زمینه محصولات اپل در ایران فعالیت می کند در این خصوص می گوید: برخی از کاربران محصولات اپل در ایران به فروشگاه های این محصولات مراجعه می کنند و از درج هزینه پیامک در قبوض تلفن یا کسر شارژ گلایه مند هستند.
وی گفت: در تجربه کار با محصولات اپل متوجه شده ایم که اپل آی دی برخی کاربران ایرانی، هنگام verify شدن سرویس و FaceTime و Imessage پیامکی به مقصد سرور اپل در انگلیس ارسال می کند که به دلیل پاسخ نگرفتن عمل ارسال پیامک تکرار می شود.
وی ادامه داد: نتیجه این اتفاق به درج هزینه پیامک در قبوض یا کسر شارژ بابت پیامک بین الملل منجر می شود، در حالی که کاربر اعلام می کند استفاده زیادی از سرویس پیامک نداشته و از درج این مبلغ بابت سرویس پیامک تعجب کرده است.
این فروشنده محصولات اپل افزود: این مشکل FaceTime و Imessage با تغییر اپل آی دی یا غیرفعال کردن سرویس ها برطرف می شود و اساسا نیز برخی کاربران که دچار این مشکل شده اند استفاده ای از این سرویس نمی کنند و سرویس بی علت فعال است.
وی یادآور شد: پس از verify شدن سرویس FaceTime و Imessage، تمامی هزینه های ارسال پیامک و برقراری روی اینترنت محاسبه خواهد شد و هزینه پیامک یا مکالمه ندارد.
اغلب کاربران آیفون در ریزمکالمات خود ارسال پیامک های متعدد با قیمت 140 تومان را دارند که با توجه به اینکه قیمت پیامک بین 9 تا 22 تومان است مشخص است که این پیامک به مقصد خارج از کشور ارسال شده است. جست وجو درباه این موضوع در فروم مربوط به محصولات اپل نیز این مطلب را تایید می کند.
پس از خاموش و روشن شدن مجدد گوشی، این پیغام روی آیفون نمایش داده می شود که به مشتری یادآوری می کند این سرویس ممکن است برای کاربر هزینه پیامک داشته باشد.
در نهایت مشترکان باید مطلع باشند زمانی که پس از خاموش و روشن شدن مجدد گوشی پیغام مخصوص FaceTime و Imessage  نمایش داده می شود فشردن کلید OK مشمول ارسال پیامک و هزینه است و باید کلید Cancel انتخاب شود و به این ترتیب نیازی به غیرفعال کردن کلی این سرویس ها روی آیفون نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :