آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91724
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 11:9
تعداد بازدید : 825

گزارش فناوران از واکنش‌ها به برجام پس از 48 ساعت

گوگل، مایکروسافت و یاهو نام ایران را در سایت رسمی خود درج کردند

با گذشت 48 ساعت از اجرای برجام، از یک سو تحریم های نرم افزاری علیه کشورمان رفع شد و از سوی دیگر معاون وزیر ارتباطات وعده جذب سرمایه گذاری های خارجی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را داد.

فناوران- با لغو تحریم شرکت های نرم افزاری، نام ایران در بین کشورهای طرف خدمت در سایت های رسمی شرکت های گوگل، مایکروسافت و یاهو درج شد.
براساس گزارش فارس با لغو تحریم شرکت های نرم افزاری، شرکت های گوگل، مایکروسافت و یاهو که پیش از این ایران را از لیست کشورهای سرویس دهنده خود حذف کرده بودند، نام و پیش شماره ایران را در سایت رسمی خود اضافه کردند.
اخیرا به دلیل حفظ امنیت بیشتر استفاده از سرویس های شرکت های بزرگ منوط به دریافت تاییدیه پیامکی است که همین امر استفاده از بسیاری از خدمات را برای کاربران ایرانی غیرممکن کرده بود.
پیش از این استفاده از برخی خدمات گوگل برای ایرانی ها مقدور بود که هم اکنون دانلود و استفاده از نرم افزار های گوگل به صورت مستقیم برای ایرانی ها ممکن شده است.
پیش از این ارایه سرویس میل یاهو نیز به ایرانی ها غیرممکن بود.
هم زمان با این موضوع، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات گفت: اجرای برجام فرصت بسیار مناسبی است تا با مدیریت و برنامه ریزی هوشمندانه، علاوه بر جذب سرمایه گذاری های خارجی، زمینه رشد بخش خصوصی داخلی نیز فراهم شود.
نصراله جهانگرد در مراسم معارفه معاون جدید اعتبار بخشی و توسعه صنعت سازمان فناوری اطلاعات افزود: در حال حاضر ارتباطات و فناوری اطلاعات حدود 2.7 درصد از تولید ناخالص داخلی را در اقتصاد ایران پوشش می دهد که بر اساس پیش بینی های صورت گرفته و با توجه به ظرفیت های موجود در این حوزه، حجم بازار طی چند سال آینده، به قیمت جاری، رشدی حدود چهار برابر را تجربه خواهد کرد.وی افزود: وزارت ارتباطات نقش هدایت کننده بازار فاوا را بر عهده دارد و با توجه به پیش بینی افزایش سهم ICT در تولید ناخالص داخلی، نقش مجموعه وزارت در این حوزه بسیار پررنگ تر خواهد بود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که بیشترین تجلی رشد در حوزه سرویس ها خواهد بود تصریح کرد: می بایست برنامه ریزی لازم برای ورود به حوزه هایی نظیر داده های عظیم و اینترنت چیزها از سوی بخش خصوصی صورت گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :