آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91660
تاریخ انتشار : 28 دی 1394 12:2
تعداد بازدید : 825

طرح محقق ایرانی برای شارژ موبایل با لیوان هوشمند

محقق ایرانی دانشگاه RMIT استرالیا لیوان هوشمندی طراحی کرده است که می تواند دمای نوشیدنی را طبق میل کاربر خود تنظیم و همچنین به عنوان یک شارژر عمل کند.

خبرگزاری مهر- امیر فرجی، محقق ایرانی دانشگاه RMIT استرالیا در رشته «فناوری ترمو الکتریک خورشیدی»  موفق به ساخت لیوان چند منظوره ای شد که از قابلیت گرم و سرد کردن مایعات برخوردار است.
نکته قابل توجه دیگر این لیوان، امکان شارژ شدن گوشی های همراه است.
این محقق ایرانی گفت: این لیوان هوشمند با یک اپلیکیشن به گوشی همراه کانکت می شود و می تواند دمای نوشیدنی داخل لیوان را طبق سیلقه کاربر تنظیم کند. امیر فرجی نام دستاورد خود را Muggino گذاشته است.
از ویژگی های این لیوان هوشمند جلوگیری از اتلاف انرژی است و این امر موجب داغ یا خنک ماندن نوشیدنی می شود.
همچنین این لیوان منحصر به فرد می تواند انرژی گرمایی نوشیدنی ها را به برق تبدیل کند و نوشیدنی را تا ۲ ساعت داغ یا خنک نگه دارد یا اینکه می توان وسایل الکترونیکی از قبیل گوشی هوشمند را شارژ کرد.
امیر فرجی در مورد وزن این لیوان نیز گفت: این لیوان هم وزن لیوان های چینی و کاملا ضد آب است. کاربر ها می توانند گوشی خود را به این لیوان کانکت و دمای نوشیدنی داخل لیوان را تنظیم کنند و یا میزان شارژ باتری گوشی خود را بررسی کنند.
امیر فرجی در ادامه گفت: ایده این لیوان در حدود ۵۰ سال پیش توسط ناسا مطرح شد و تیم تحقیقاتی ما با سه سال کار طاقت فرسا موفق به ابداع این فناوری شده است. انتظار می رود تولید انبوه این لیوان در دسامبر سال جاری میلادی انجام 
گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :