آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91653

سخنگوی شرکت مخابرات ایران

رومینگ همراه اول برقرار است

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با تکذیب خبر توقف خدمت رومینگ ملی (رومینگ بین اپراتورهای موبایل کشور)، بر ادامه ارایه این خدمات از سوی همراه اول تاکید کرد.

ایرنا - داود زارعیان گفت: خدمات جابجایی ارتباطات بی سیم (رومینگ) اپراتور همراه اول کشور متوقف نشده است و همچنان ارایه می شود.
وی افزود: اپراتور همراه اول هیچ توقفی در ارایه این خدمت نداشته است.
مرحله نخست طرح رومینگ ملی که استفاده متقابل از شبکه های تلفن همراه را فراهم می کرد، خردادماه پارسال کلید خورد و در نخستین گام مشترکان رایتل در سراسر کشور زیر پوشش کامل شبکه اپراتورهای دیگر قرار گرفتند.
با گذشت یک ماه از اجرای مرحله نخست، شرایط اجرای این طرح برای مشترکان همراه اول و اپراتور دوم نیز مهیا شد تا به این ترتیب هرگاه مشترکان سیم کارت های همراه اول یا ایرانسل پوشش مناسبی نداشتند، بتوانند از پوشش اپراتور دیگر استفاده کرده و مکالمه خود را به انجام برسانند.
بحث رومینگ ملی به مصوبه ای برمی گردد که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات سال 1390 در ارتباط با استفاده متقابل از شبکه اپراتورها تدوین کرد و بر پایه آن اپراتورهای سیار موظف شدند خدمات رومینگ ملی را بر حسب درخواست اپراتور دیگر در اختیار آن قرار دهند.
اسفندماه 1392 نیز در مصوبه قدیمی بازنگری شد و 186 اپراتورهای سیار غالب ملزم شدند خدمات رومینگ ملی را بر حسب درخواست اپراتور سیار غیرغالب در اختیار آنها قرار دهند.
بر اساس این گزارش جابجایی (رومینگ) در ارتباطات بی سیم به معنای گسترش خدمات اتصال در مکانی غیر از محل ثبت آن است. رومینگ ملی خدمتی است که با استفاده از آن، یک اپراتور خدمات شبکه خود را در اختیار مشترکان اپراتورهای مهمان قرار می دهد و با انعقاد قرارداد، از اپراتور مهمان هزینه دریافت می کند.
یک خبرگزاری روز گذشته از توقف خدمت رومینگ ملی (رومینگ بین اپراتورهای موبایل کشور) از سوی برخی اپراتورها خبر داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :