آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91646
تاریخ انتشار : 28 دی 1394 11:16
تعداد بازدید : 703

ارایه تلفن ثابت ارزان تر از مخابرات ادعاست

مدیر عامل مخابرات استان تهران گفت: ارایه تلفن ثابت ارزان تر از مخابرات توسط شرکت های جدید ارتباطات ثابت ادعاست و هیچ شرکتی بدون باندل خدمات ثابت و سرویس های ارزش افزوده قادر به رقابت در این حوزه نیست.

تسنیم - علیرضا صیدی با بیان اینکه نظر برخی شرکت های جدید ارتباطات ثابت (FCP) برای ارایه تلفن ثابت ارزان تر از مخابرات تنها یک ادعاست، گفت: اینکه اکنون پروانه های جدیدی در زمینه ارتباطات ثابت داده شده، کار جدیدی نیست و در گذشته نیز پروانه PSTN (بهره برداری از تلفن ثابت) به پنج شرکت داده شده بود که نهایتا همه از دور خارج شدند.
وی ادامه داد: برخی از این شرکت ها عطای بازار ارتباطات را به لقایش بخشیدند و برخی دیگر تمامی مشترکان جذب شده شان را به مخابرات منتقل کردند.
مدیر عامل مخابرات تهران افزود: حالا اگر قرار باشد همان پروانه ها با ظاهری متفاوت و تحت عنوان FCP به متقاضیان اعطاء شود، خوب تجربه روند گذشته دور از ذهن نیست. قطعا بازار ظرفیت 18 پروانه FCP را که وعده آن داده شده است، ندارد و اجبارا برخی از این حوزه کناره گیری خواهند کرد.
او با تأکید بر اینکه در حال حاضر هزینه برقراری هر خط تلفن ثابت برای مخابرات بالغ بر یک میلیون تومان است، گفت: با این حال، قیمت واگذاری هر خط 50 هزار تومان است و اگر آرپوی هر خط را حدود سه هزار و 500 تومان در نظر بگیریم، خودتان حساب کنید چند سال زمان می برد تا سرمایه گذاری اولیه جبران شود.
صیدی در پاسخ به این سوال که شرکت های FCP با دریافت سرشماره دنبال ارایه خدمات تلفنی بر بستر VoIP هستند، آیا در چنین شرایطی هم به صرفه آنها برای ورود به این عرصه نیست، گفت: قطعا هیچ FCP فقط تلفن ثابت نخواهد داد زیرا زیان ده خواهد شد و از این حیث دنبال باندل کردن خدمات خود هستند و مخابرات هم این کار را در راستای کاهش هزینه هایش انجام می دهد.
وی گفت: درست است که VoIP هزینه ها را کاهش می دهد اما لایه اکسس (دسترسی) همواره سر جای خود است؛ بنابراین شرکت های FCP یا باید این لایه را ایجاد کنند یا از ما با تعرفه های مشخص بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :