آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91643

رییس سازمان توسعه تجارت

شرکت های ایرانی برای حضور در نمایشگاه های خارجی یارانه می گیرند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به کمکی که دولت بابت پشتیبانی از صادرات صورت داده است، شرکت های واجد شرایط، چنانچه در نمایشگاه های تجاری کشورهای دیگر حضور یابند، یارانه صادراتی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران دریافت می کنند.

فناوران- افخمی راد در خصوص برگزاری دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان، گفت: سازمان توسعه تجارت بخشی از هزینه مشارکت در این نمایشگاه را پرداخت می کند.
وی افزود: به تازگی با کمکی که دولت به صادرکنندگان صورت داده، بخشی از هزینه حضور آنها در نمایشگاه های خارج از کشور پرداخت می شود.
افخمی راد با تاکید بر مشارکت حداکثری فعالان اقتصادی در نمایشگاه توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در افغانستان گفت: نمایشگاه ها فرصت خوبی برای شکل گیری همکاری های مشترک میان دو کشور و نیز معرفی پتانسیل های تولیدکنندگان و صنعتگران ایرانی است و بنابراین از همه تجار و بازرگانان تقاضا داریم که با عرضه کالاهای خود در افغانستان به افزایش حجم تجارت ما با این کشور کمک کنند.
افخمی راد ادامه داد: نمایشگاه یکی از ابزارهای خوبی است که برای حضور کالاهای ایرانی در بازارهای خارجی مورد استفاده قرار می گیرد و بر این اساس، افغانستان نیز به عنوان کشور همزبان و همسایه با ایران، پتانسیل بالایی برای توسعه صادرات محصولات ایران دارد. افخمی راد گفت: برای پوشش ریسک صادرات به افغانستان، شرکت های بیمه ای و صندوق های ضمانت موجود در هر دو کشور، آمادگی حمایت لازم از صادرکنندگان را دارند و تلاش می کنند تا با توجه به ریسک موجود، پوشش های بیمه ای داشته باشند، در عین حال باید کمک کنیم که ثبات هر چه بیشتر و زودتر در افغانستان برقرار شود چراکه امنیت شرط اول برای توسعه اقتصادی است و با ثبات و امنیتی که در آن کشور بوجود می آید، می توانیم تجارت را افزایش دهیم.
دومین نمایشگاه اختصاصی ایران در افغانستان در زمینه های مختلف به خصوص  فناوری اطلاعات و صنایع مخابراتی 11 تا 14 اسفند در کابل برگزار خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :