آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91641

روبات انسان نمای گوگل خانه تمیز می کند

روبات 1/8 متری Atlas که بوستون داینامیکز، شرکت تحت مالکیت، با حمایت دارپا، سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی آن را ساخته، روباتی است که با روبات های نظامی رقابت می کند ولی این بار مهندسان آن را برای خانه تمیز کردن برنامه ریزی کرده اند.

آنا- روبات انسان نمایی که زباله ها را دم در می برد و کف زمین را تمیز می کند، خیلی متفاوت از آن چیزی است که ما از یک هوش مصنوعی خودمختاری که برای اهداف نظامی برنامه ریزی شده، انتظار داریم. با این حال، مهندسان موسسه شناخت انسان و ماشین فلوریدا (IHMC) آن را برای انجام کارهای خانه برنامه ریزی کرده اند تا هوش و حرکات آن با هم هماهنگ شوند.
این روبات در سال 2013 و با بودجه دولتی ساخته شده است و قادر به انجام مجموعه ای از فعالیت هایی است که نیاز به «حرکات هماهنگ کل بدن» دارند. حال فعالیت هایی شامل جارو برقی کشیدن و قرار دادن زباله در سطل به آن اضافه شده است.
تیم موسسه IHMC در هفته اخیر اقدام به انتشار ویدئویی کرده که مربوط به این روبات انسان نمای دو پاست. از جمله این فعالیت ها عبارتند از جارو کردن قالیچه و دور ریختن زباله ها. این آزمایش برای گسترش و توسعه قابلیت های این روبات و البته با کمک یک اپراتور انسانی صورت گرفته است.
تماشای نحوه عمل این روبات نشان می دهد که هنوز فاصله زیادی با توسعه و طراحی ماشین هایی داریم که در فیلم های هالیوودی نمایش داده می شود و هنوز این روبات ها قادر به انجام امور دقیق بدون دخالت انسان نیستند.
در ویدئویی که از عملیات این روبات منتشر شده، با سرعتی 20 برابر سرعت ضبط گرفته شده است که حاکی از آن است که دقت در انجام این کارها توسط یک روبات هنوز نیازمند زمانی بسیار طولانی است.
گروه IHMC یکی از تیم هایی است که در چالش سال گذشته دارپا برای نمایش توانایی های Atlas شرکت کرد و در این مسابقه جایگاه دوم را به دست آورد. اما اکنون این گروه در حال تلاش برای بهبود وضع Atlas و گسترش دامنه فعالیت هایی است که این روبات انسان نما قادر به آنجام آن است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :