آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66774
تاریخ انتشار : 30 دی 1393 11:6
تعداد بازدید : 740

زیرساخت 21 میلیارد تومان از صداوسیما و ارتش طلب دارد

به رغم اینکه هیات وزیران مصوب کرده تا دیون صداوسیما و ارتش از محل خدمات سیگنال رسانی و مایکروویو را به شرکت ارتباطات زیرساخت بپردازد، این شرکت دولتی طبق قانون بودجه سال جاری همچنان طلبکار می ماند.


خبرگزاری تسنیم- دو روز پیش اعلام شد که با تصویب هیات وزیران مبلغ یکهزار و ششصد وهفتاد وهفت میلیارد و هفتصد و دو میلیون ریال از مطالبات شرکت سهامی ارتباطات زیر ساخت پرداخت می شود. در حقیقت هیات وزیران مصوب کرد که مبلغ 167 میلیارد و 770 میلیون و 200 هزار تومان از بدهی ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان صدا وسیما به شرکت سهامی ارتباطات زیر ساخت را از محل اعتبارات تامین شده از واگذاری دارایی و سهام نیروگاه های کشور که در اختیار دولت قرار دارد، بپردازد.
در حالی قرار است دولت با فروش سهام نیروگاه های کشور این مطالبه قانونی را که در ردیف 13 جدول شماره 18 قانون بودجه سال 93 دیده شده است، بپردازد که عملا شرکت ارتباطات زیرساخت 21 میلیارد و 229 میلیون و 800 هزار تومان دیگر طلبکار خواهد بود. در ردیف ذکر شده قانون بودجه سال جاری، مطالبات شرکت ارتباطات زیرساخت از خدمات سیگنال رسانی و مایکروویو به صداوسیما و ارتش، 189 میلیارد تومان ذکر شده است.
با این حال، دولت یا با فروش بیشتر سهام نیروگا ه های کشور یا واگذاری دیگر دارایی های تملکی باید به فکر جبران این میزان بدهی باشد تا رقم ذکر شده انباشت بدهی برای سال آینده نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :