آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66712
تاریخ انتشار : 29 دی 1393 11:23
تعداد بازدید : 737

با هدف توسعه روابط تجاری

همایش کاربردی تجارت با چین 8 بهمن برگزار می شود

همایش کاربردی تجارت با چین با هدف بررسی راهکارهای عملی و موثر در توسعه مناسبات اقتصادی با کشور چین، 8 بهمن ماه سال جاری در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.


روابط عمومی سازمان توسعه تجارت
- پس از برگزاری همایش های کاربردی تجارت با کشورهای عراق، روسیه، قطر و امارات در ماه های گذشته، همایش تجارت با چین با حضور معاونان و مشاوران وزیر صنعت، معدن و تجارت، مدیران کل مرتبط وزارت امور خارجه، روسای اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین و رایزنان بازرگانی دوکشور برپا خواهد شد.
مرکز آموزش بازرگانی وابسته به موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به اهمیت تجارت و توسعه روابط تجاری با کشورهای هدف، برگزاری این همایش را برعهده دارد.
در این همایش علاوه بر بررسی راهکارهای حضور و افزایش سهم بازار کالا و خدمات ایرانی در کشورهای هدف، نحوه استفاده حداکثری از شرایط و ظرفیت های موجود با رویکرد ارتقای تراز تجاری مورد توجه قرار خواهد گرفت. محورهای اصلی این همایش شامل پتانسیل های صادراتی ایران و چین، اصول مذاکرات تجاری با شرکت های چینی، هشدارهای لازم برای تجارت با شرکت های چینی و حل اختلافات تجاری، نحوه تاسیس دفاتر تجاری در چین، اعتبارسنجی و شناسایی تولیدکنندگان است.
براساس این گزارش، برپایی پنل پرسش و پاسخ در خصوص حل مسایل پیش روی صادرکنندگان و واردکنندگان ایرانی با هدف توسعه سطح
مبادلات و تجارت موثر با چین از دیگر برنامه های این همایش است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :