آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66711
تاریخ انتشار : 29 دی 1393 11:22
تعداد بازدید : 590

رییس اتاق تهران در گردهمایی فعالان اقتصادی:

دولت و مجلس تشکل ها را جدی بگیرند

رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن تهران رفع مشکلات اقتصادی کشور از جمله اشتغال و معیشت جامعه را تنها در اجماع قوای سه گانه با بخش خصوصی دانست و گفت: دولت و مجلس باید تشکل‎های خصوصی را جدی بگیرند.


ایرنا-یحیی آل اسحاق ضمن تاکید بر خروج سایه سیاست از اقتصاد کشور، گفت: بایدها و نبایدها بر اساس اهداف کوتاه مدت سیاسی شکل می‎گیرد و حوزه سیاست دارای قدرت و رای است و در صورتی که اقتصاد زیر سیطره سیاست باشد، اوضاع فعلی تغییری نخواهد کرد.
آل اسحاق با طرح این سوال که آیا نظام تدبیر، حاکم بر مدیریت بخش اقتصاد است و اینکه، سهم ما از اقتصاد جهان 0.1 درصد است، وضع فعلی اقتصاد کشورمان را با وجود قرارگرفتن در قلب تاثیر گذارترین منطقه جهان یعنی خاورمیانه نامناسب دانست و تاکید کرد: سهم ایران از اقتصاد جهانی باید به یک درصد و بلکه بالاتر نیز برسد.
وی همچنین در خصوص رشد چهار درصدی اعلام شده از سوی دولت در بخش اقتصاد کشورمان، گفت: این رشد نه در بخش تولیدی واحدهای کوچک و متوسط، بلکه تنها مربوط به واحدهای پیشرو وابسته به دولت است.
به اعتقاد آل اسحاق، دولت حاکمیتی به معنای سیاست‎گذار، ناظر و هدایت گراست و باید وظایفش را به تشکل‎ها، شهرداری‎ها و مردم واگذار کند.
وی ضمن تاکید بر عملیاتی شدن اصل 44 در کشورمان، از انجماد چهل ساله بخش‎خصوصی در کشورمان انتقاد کرد و گفت: فضای عمومی کشور از اتاق بازرگانی انتظار دارد که در شرایط خاص تاریخی پاسخگو باشند و افرادی انتخاب شوند که از عهده این مسوولیت برآیند.
وی همچنین در خصوص نقش کلیدی اتاق‎های بازرگانی در تاریخ اقتصاد ایران، گفت: در صورت انتخاب افراد نامناسب، نامتعادل و غیرحرفه‎ای به تاریخ کشورمان بدهکار خواهیم شد.
ال اسحاق در ادامه به فعالان بخش اقتصادی توصیه کرد، با دید باز جهانی و منطقه‎ای و نداشتن نگاه سیاسی در انتخابات اتاق حضوری فعال و جدی داشته باشند.
وی اظهار امیدواری کرد، فعالان اقتصادی کشور با انتخاب صحیح اعضا اتاق‎ها، اقتصاد کشور را در چهار سال آتی با گام‎هایی بلندتر به پیش برند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :