آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66707
تاریخ انتشار : 29 دی 1393 11:12
تعداد بازدید : 642

مدیرعامل مادیران:

بازار مانیتور لوکس می شود

یک تولیدکننده و واردکننده مانیتور گفت: بازار مانیتور به سمت لوکس و شیک شدن در حال حرکت است و بیشترین تقاضا از بازار به سمت مانیتورهای 18.9 اینچ تا 21 اینچ است و همه دنبال مانیتورهای بزرگتر و نازکتر با حاشیه کمتر هستند.


خبرگزاری فارس- فرخ امیری با تشریح وضعیت بازار مانیتور در ایران گفت: بازار جهانی مانیتور به دلیل محبوبیت عرضه تبلت ها به شدت در حال کاهش بود، اما اکنون ثابت شده است و پیش بینی می شود ظرف دو سال آینده 10 تا 20 درصد رشد کند.
وی افزود: به تبعیت از بازار جهانی، این روند در ایران نیز اتفاق افتاده است، به این معنی که در دو سال اخیر، فروش مانیتور به شدت کاهش داشت و حالا به سطح ثابتی رسیده است و پیش بینی نمی شود بیش از این کاهش یا افزایش یابد.
امیری ادامه داد: در حال حاضر تمام مانیتورهای CRT قدیمی با LCD و LED  جایگزین شده اند و سایزهای بزرگ مخاطب بیشتری دارند.
به گفته این تولیدکننده و واردکننده مانیتور، اما همچنان آموزش و پرورش، بانک ها و سازمان های دولتی در مناقصات خود به دنبال قیمت هستند و روی مانیتورهای 17 اینچ تمرکز دارند.
وی گفت: یکی دیگر از نیازهای فعلی مانیتور در ایران، به مانیتورهای (خمیده) مربوط می شود که فروش این مانیتورها خوب است. این مانیتورها با وجود قیمت گرانی که دارند، به دلیل زیبایی و سایز بزرگ، پاسخگوی نیاز برخی از مشاغل خاص هستند.
امیری افزود: بخش دیگری از نیاز روز مربوط به کاربران تبلت و نوت بوک است که  اتصال کاربران تبلت و نوت بوک به مانیتور به عنوان نمایشگر بزرگ تر موجب رونق بازار این کالا شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :