آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66703
تاریخ انتشار : 29 دی 1393 11:5
تعداد بازدید : 804

وضعیت نامناسب اینترنت در شهرستان جم

شهرستان جم در زمینه تلفن خانگی، زیر ساخت های مخابرات، دسترسی به اینترنت، آنتن دهی تلفن همراه در برخی روستاها و راه های مواصلاتی دچار مشکلات متعددی است.


خبرگزاری مهر
- حسین محدثی، نایب رییس شورای اسلامی شهرستان جم گفت: یکی از معضلات شهرستان جم چه در بخش مرکزی و چه در بخش و شهر ریز که از مطالبات مردم و نمایندگان آنها در شوراهاست موضوع مخابرات شامل تلفن های ثابت و سیم کارتی خانگی، تلفن همراه، بحث اینترنت و فیبر نوری است.
وی با بیان اینکه در بحث مخابرات در این چند سال کمتر شاهد توسعه و تجهیز آن بودیم افزود: اگر چه به لحاظ اینکه اکثر شهروندان دارای تلفن همراه هستند استفاده مکالماتی تلفن های ثابت کمتر شده و چندان برای شرکت های مخابراتی مقرون به صرفه نیست ولی استفاده از آن جهت کارت خوان ها، فروشگاه ها، اینترنت خانگی و اینترنت ادارات، نیازی ضروری و حیاتی است.
عضو شورای اسلامی بخش ریز ادامه داد: در برخی از روستاها که کابل های تلفن ثابت آنها مشکل پیدا کرده است باید مدت های طولانی فاقد آن باشند.
وی اضافه کرد: رفع مشکل قطع شدن یک تلفن خانگی در شهر ریز نیازمند هفته ها گذشت زمان و بارها رفت و آمد به مخابرات و مراجعه به شوراها و بخشداری است.
حسین محدثی افزود: در بارندگی حدود دو ماه گذشته شهر ریز، تعداد زیادی از تلفن های خانگی دچار اختلال و قطعی شد که هنوز به طور صد در صد رفع اشکال نشده است.
این عضو شورای اسلامی شهرستان جم تصریح کرد: عدم آنتن دهی تلفن همراه در برخی نقاط شهرستان از جمله روستای حرمیک و مسیر جاده های ارتباطی مشکلی است که باید در دستور کار قرار گیرد.
وی افزود: اینترنت خانگی برای اشتراک آن باید مدت ها در نوبت بوده و آن هم اینترنتی که به نام پر سرعت و با هزینه بیشتری نسبت به سایر نقاط کشور فروخته می شود ولی سرعت آن اصلا قابل رضایت و قبول نیست. حسین محدثی در پایان گفت: در مورد فیبر نوری نیز مرکز مخابرات شهر ریز مثل بقیه نقاط شهرستان هنوز متصل نشده است امیدواریم که با تسریع در این مهم شاهد رفع بسیاری از مشکلات شهروندان محترم در زمینه مخابرات و اینترنت باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :