آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66699

تغییر در صاحب بلوک مدیریتی مخابرات

«صفری» جای «فیضی» نشست

صابر فیضی بعد از دو سال و نیم مدیریت در شرکت توسعه اعتماد مبین، سرانجام جای خود را به مهدی صفری داد.


خبرگزاری تسنیم-
صابر فیضی مدیر عامل سابق مخابرات ایران که بعد از خصوصی سازی این شرکت در اردیبهشت ماه سال 1391 به مدیر عاملی شرکت توسعه اعتماد مبین (مالک سهام مدیریتی شرکت مخابرات) منصوب شد، از سمت خود کنار رفت. مهدی صفری که اوایل دهه 60 هجری شمسی معاون توسعه و مهندسی شرکت مخابرات ایران بود و در سال 64 به وزارت امور خارجه رفت، اکنون بر جایگاه مدیریتی شرکت توسعه اعتماد مبین تکیه زده است. صفری سفیر ایران در روسیه، اتریش و چین بوده و آخرین پست او مربوط به دوره سفارتش در چین می شود.
وی همچنین معاون استانداری بوشهر، مدیرعامل و رییس هیات مدیره صنایع الکترونیک شیراز، معاون وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلمان، نماینده
 ویژه در امور دریای خزر و مدیرکل مشترک المنافع، معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع و معاون اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه بوده است.
سهام شرکت مخابرات ایران در 19 مرداد ماه سال 87 عرضه شد و یک سال بعد از آن یعنی در مهر سال 88 بزرگترین معامله تاریخ بورس با فروش بلوک 50 درصد و یک سهمی این شرکت رقم خورد.
کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین در رقابتی که خودش به تنهایی حضور داشت توانست این بلوک به ارزش تقریبی هشت هزار میلیارد تومان (7800 میلیارد تومان) را از آن خود کند. این کنسرسیوم متشکل از سه شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، شهریار مهستان و شرکت سرمایه گذاری توسعه اعتماد است. پس از تشکیل کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین جهت شرکت در مزایده سازمان خصوصی سازی و خرید سهام 50 درصد به علاوه یک سهم مخابرات ایران، شرکت توسعه اعتماد مبین تاسیس شد. پیش از این هم مهدی غضنفری وزیر سابق بازرگانی و صنعت، معدن و تجارت رییس هیات مدیره این شرکت شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :