آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66697
تاریخ انتشار : 29 دی 1393 10:44
تعداد بازدید : 1158

خلف وعده ایرانسل در فعال سازی ۲۰ هزار سیم کارت یک کارآفرین

جلوگیری ایرانسل از حق واگذاری ۲۰ هزار سیم کارت توسط یکی از مشتریان سازمانی اش، به گفته مدیرعامل ستاد ساماندهی کوثر مانع اشتغالزایی ۱۲ هزار نفری شده است.


فناوران- حسن گیلانی مدیرعامل و رییس ستاد ساماندهی کوثر، در نشستی با خبرنگاران، تشکیل این ستاد را مربوط به سال 90 با هدف ایجاد اشتغال 12 هزار نفری عنوان و گفت: در طرح جهادی خود اقدام به ساماندهی ناوگان حمل و نقل درون شهری پایتخت کردیم تا در این طرح موتورسواران کار (پیک موتوری) از خدمات ویژه نظیر وام خرید وسیله نقلیه، بیمه تکمیل درمان، استفاده از فروشگاه های تعاونی مصرف و برخی موارد دیگر بهره مند شوند. وی افزود: این طرح عامل المنفعه و خداپسندانه با استقبال سازمان ها و نهادهای ذیربط از قبیل استانداری، ستاد حمل و نقل سوخت، کانون دفاتر پیشخوان دولت، سازمان بسیج سازندگی، سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار مواجه شده و این نهادها کمک های شایانی به ستاد کوثر کرده اند.
گیلانی ادامه داد: با توجه به اطلاعیه رسمی شرکت ایرانسل در سایت اش مبنی بر ارایه خدمات ویژه فروش سیم کارت های متوالی و انبوه به شرکت ها و سازمان ها در دی ماه سال 91، ما با پرداخت مبلغ یک میلیارد و 150 هزار ریال در روز پنجم دی ماه همان سال اقدام به خرید 20003 عدد سیم کارت برای ساماندهی شبکه کاری خود کردیم تا با دریافت رنج مشخصی از شماره ها، هویت و برندمان از بعد خارجی ثبات یابد.
او خاطر نشان کرد: به دنبال پرداخت پول به شرکت ایرانسل، یک هفته بعد 20003 عدد سیم کارت اصلی و به همان تعداد سیم کارت هدیه که در مجموع 40006 سیم کارت می شد به شرکت مبین تجارت کوثر تحویل و در تاریخ 15 دی ماه 91 سیم کارت ها فعال شدند؛ اما متاسفانه پس از گذشت چند روز سیم کارت ها به طور ناگهانی و غیرقانونی از شبکه خارج شدند.
گیلانی با بیان اینکه پس از وقوع این اتفاق، آقای رحیمی راد- معاونت فروش وقت ایرانسل- طی تماس تلفنی و ارسال نامه ای مکتوب، برای حل مشکل دو راه پیش روی ما قرارداد، گفت: براساس آن یا باید سیم کارت ها را به ایرانسل بازمی گردانیدیم و وجه پرداختی خود را دریافت می کردیم یا اینکه با انعقاد قراردادی کاملا یکطرفه، سیم کارت ها در نزد شرکت کوثر می ماند.
وی گفت: اما ما هیچ یک از این دو پیشنهاد را نپذیرفتیم و با وجود درخواست های مکرر از ایرانسل و سازمان تنظیم مقررات برای حل مشکل، اما هیچ نتیجه ای حاصل نشد. بنابراین مجبور به انجام اقدامات قانونی و طرح موضوع در مراجع قضایی شدیم.
گیلانی با بیان اینکه پس از طرح موضوع در شعبه 17 مجتمع قضایی باهنر در تاریخ 27 مهرماه 92 رای به نفع مبین تجارت کوثر صادر شد، ادامه داد: اما سازمان تنظیم مقررات به جای تبعیت از قانون و انجام وظایف ذاتی خود به عنوان معترض ثالث به نفع ایرانسل در پرونده ورود پیدا کرد که مجددا در این امر نیز قاضی رای را به نفع شرکت کوثر صادر کرد و اعتراض سازمان تنظیم مقررات را وارد ندانست.
وی گفت: پیش از فعال سازی سیم کارت ها در دادگاه کیفری نیز طرح دعوایی با مضمون ممانعت از حق استفاده و واگذاری مطرح شد که در شعبه 104 دادگاه مدرس نیز حق به نفع کوثر صادر و مدیرعامل ایرانسل و معاونت فروش وقت ایرانسل را جلب به دادرسی کرد که هم اکنون مدیر عامل ایرانسل و معاونت فروش وقت آن با قرار کفالت آزادند. وی خاطر نشان کرد: درضمن پرونده ای در دیوان عدالت اداری با موضوع اعاده حق و ایفای تعهدات عیله ایرانسل و سازمان تنظیم مقررات نیز مطرح کرده ایم که در روز پنجم بهمن ماه سال جاری مورد رسیدگی قرار می گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :