fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 66663
  تاریخ انتشار : 28 دی 1393 11:50
  تعداد بازدید : 803

  واگذاری قسطی سهام پست بانک به بزرگ ترین بدهکار بانکی

  سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند واگذاری شرکت های دولتی گفت: بخشی از سهام “پست بانک” در اختیار فردی قرار گرفته که به عنوان بزرگ ترین بدهکار شبکه بانکی کشور از طریق مراجع رسمی اعلام شده است.

  تسنیم - غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از واگذاری بخشی از سهام یک بانک دولتی به بزرگترین بدهکار بانکی کشور خبر داد و اظهار داشت:  متأسفانه شاهدیم سازمان خصوصی سازی پس از این موضع گیری و به خلاف سیاست های خود اجازه می دهد 5درصد از سهام شرکت دولتی “پست بانک" در اختیار شرکتی قرار گیرد که اسم این شرکت و چند نفر از اعضای خانوادگی آن در همین لیست 112نفره وجود دارد.
  این نماینده مجلس با هشدار به دستگاه های دولتی و نظارتی و با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد با عنوان خصوصی سازی چوب حراج به اموال بیت المال زده شود، تصریح کرد: متأسفانه در این واگذاری شرکت مذکور که یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی کشور است 5درصد سهام پست بانک را به صورت اقساط خریداری کرده است.
  کاتب با انتقاد از روند واگذاری شرکت های دولتی گفت: متأسفانه نحوه واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی که از سیاست های اصل 44 قانون اساسی است، به خوبی انجام نمی شود و شاهد ایجاد معضلات فراوانی در این موضوع هستیم.
  "شرکت پست بانک وظیفه خدمات رسانی تا سطح روستایی را در کشور دارد و یک مجموعه خدماتی است. حال اگر چند وقت دیگر طلبکاران از این شرکت بدهکار نسبت به اموال آن ورود و سهام را بلوکه کنند، چه کسی پاسخگوی مردم خواهد بود و این جز بی نظمی و اخلال در کار مردم و آسیب جدی به این نوع شرکت ها نتیجه دیگری نخواهد داشت".
  وی با طرح این سؤال “چگونه ممکن است بخشی از سهام یک بانک دولتی به فردی واگذار شود که به عنوان بزرگترین بدهکار شبکه بانکی از طریق مراجع رسمی اعلام شده است؟” گفت: در قوانین جدید مصوب مجلس ماده ای به تصویب رسید که به موجب آن دولت موظف است لیست شرکت های مورد واگذاری را سالانه در لایحه بودجه سنواتی بگنجاند تا از بی نظمی و آسیب به شرکت های قابل واگذاری جلوگیری شود و دولت در آن سال موظف به واگذاری شرکت ها به افرادی است که شرایط قانونی را در این زمینه دارند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی