آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63815
تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 12:40
تعداد بازدید : 557

خبرک

پرنده های مهاجر در تهران یک هنرمند مجسمه ساز مجموعه ای شامل پرنده های مهاجر فلزی را در فضای باز فرهنگسرای نیاوران به نمایش می گذارد. بابک صبحی در نمایشگاه «پرندگان کوچ» 18 مجسمه با موضوع پرندگان مهاجر را به نمایش خواهد گذاشت. این پرندگان از جنس توری های فلزی هستند که شاخه های طبیعی هم در ساخت آن ها به کار رفته است. این مجسمه ساز درباره نصب آثارش گفت: این پرنده ها در فضای باز و روی درختچه هایی در محوطه ی بوستان به نمایش گذاشته می شوند. ارتفاع این مجسمه ها از زمین یک ونیم تا 2 متر است و خود پرنده ها هم در سایز حدود یک متر ساخته شده اند. نمایشگاه «پرندگان کوچ» از 7 تا 22 آذرماه ساعت 10 تا 22 در فرهنگسرای میزبان علاقه مندان خواهد بود.

   آنا کارنینا به کمک سرطانی ها آمد
هما روستا نمایشنامه «آنا کارنینا» را در حمایت از هنرمندان سرطانی بازخوانی می کند. نمایشنامه خوانی آنا کارنینا پانزدهم آذرماه در کتابخانه ملی و در حمایت از هنرمندان مبتلا به سرطان برگزار می شود. ترانه علیدوستی، حسن معجونی، رضا بهبودی، اشکان خطیبی، ستاره پسیانی، لیلی رشیدی، شبنم فرشادجو، هومن کیایی، نگار عابدی و محمد چرم شیر در این تک اجرای نمایشنامه خوانی، هما روستا را همراهی می کنند. بهای بلیت نمایشنامه خوانی آنا کارنینا به همت عالی علاقه مندان خواهد بود.
  خشونت علیه یک زن از هر سه زن ایرانی
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده اعلام کرد بر اساس آمارها از هر 3 زن، یک نفر در مقطعی از زندگی تحت خشونت فیزیکی، جسمی، روانی و یا جنسی قرار می گیرد که به شکل مواردی مانند خشونت خانگی، آزار در محل کار، تهدید در فضای مجازی، تجاوز و غیره خود را نشان می دهد. وی با اشاره به این مطلب خبر از ارایه لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت به کمیسیون لوایح دولت داد.
  نوسازی تمام بیمارستان ها تا آخر سال
وزیر بهداشت علام کرد تا پایان سال کار نوسازی تمام بیمارستان های کشور به پایان می رسد. همچنین در آینده نیز تعداد پایگاه های آمبولانس هوایی از 15 پایگاه به 45 پایگاه می رسد. حسن قاضی زاده هاشمی در سخنرانی خود پیش از خطبه نمازجمعه دیروز تهران گفت: در حال حاضر 65 درصد کار پیشرفت داشته و امیدواریم که تا پایان سال بازسازی و نوسازی همه بیمارستان های کشور انجام شود. وی گفت: بحث جمعیت یکی از مشکلات جدی آینده کشور است و سالمندی نیز از موضوعاتی است که ما در بحث درمان آن با مشکلات زیادی مواجه هستیم. وزیر بهداشت تاکید کرد در هیچ کجای دنیا وزارت بهداشت مسوول سلامتی کل مردم نیست. همه جا 20 درصد وزارت بهداشت و 80 درصد سایر بخش ها به خصوص خود مردم مسوول سلامتی هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :