آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61390
تاریخ انتشار : 28 مهر 1393 11:1
تعداد بازدید : 1004

برگزاری استارتاپ ویکند در هفت شهر ایران همزمان با 250 نقطه دنیا

نایب رییس کانون کارآفرینی ایران گفت: در هفته کارآفرینی، همزمان با 250 نقطه جهان در هفت شهر ایران استارتاپ ویکند برگزار می شود.

روابط عمومی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری- حمیدرضا احمدی افزود: هرساله در هفته جهانی کارآفرینی، 150 کشور مختلف دنیا استارتاپ ویکند های مخصوصی را برگزار می کند.وی بیان کرد: استارتاپ ویکند ها نقش پررنگی در این هفته دارند، به طوری که در 250 شهر دنیا برگزار می شود و سهم ایران از این میزان هفت شهر است.

به گفته نایب رییس کانون کارآفرینی ایران، شهرهایی که در آن ها استارتاپ ویکند برگزار می شود عبارتند از تهران، ساری، مشهد، تبریز، اصفهان و قزوین، در ارومیه هم برنامه ریزی ها برای برگزاری استارتاپ ویکند در حال انجام است اما این امر هنوز قطعی نشده است.

وی در ادامه بیان کرد: این استارتاپ ویکند ها در سرتاسر جهان به طور همزمان برگزار می شود، اما در ایران به علت این که تعطیلات آخر هفته متفاوتی وجود دارد از 28 تا 30 آبان ماه برگزار خواهد شد.نماینده استارتاپ ویکند جهانی در ایران، درباره شرایط برگزاری این دوره استارتاپ ویکندها گفت: نحوه برگزاری این رویدادها در هفته کارآفرینی همچون دیگر استارتاپ ویکندها است، با این تفاوت که برگزیدگان می توانند با برنده های شهرهای دیگر و حتی برگزیدگان جهانی به رقابت بپردازند.وی افزود: در نهایت تیم های اول، دوم و سوم جهانی جایزه های بزرگی خواهند داشت، جایزه امسال هنوز مشخص نشده است، اما سال گذشته 200 هزار دلار کمک برای مارکتینگ ایده برگزیده به اضافه تور سفر به ساختمان گوگل بود.

احمدی عنوان کرد: سال گذشته از بین 15 نامزد برای شرکت در مرحله آخر، چهار گروه ایرانی بودند، اما موفق نشدند رتبه ای کسب کنند. امیدواریم امسال حداقل یک گروه در سطح خاورمیانه حایز رتبه شود.

براساس این گزارش، از تیرماه سال جاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همراه با راه اندازی مرکز شتابدهی نوآوری زیر نظر پارک فناوری پردیس معاونت علمی، شش رویداد استارتاپ ویکند در شهرهای تهران، زنجان، مشهد و ارومیه و شیراز برگزار کرده است.طبق پیش بینی های صورت گرفته، قرار است 100 برنامه استارتاپ ویکند با حمایت معاونت علمی در طول سه سال برگزار شود که در آن، 10 هزار نفر دانشجو تحت آموزش های کارآفرینی و کسب و کار قرار می گیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :