آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61384
تاریخ انتشار : 28 مهر 1393 10:55
تعداد بازدید : 571

بین ۷۰ کشور دارای تجارت الکترونیکی شست و نهم هستیم!

مخالفت وزارت صنعت با اخذ کارمزد از کارتخوان ها

معاون وزیر صنعت موافق اخذ کارمزد از پایانه های فروش نیست و آن را خلاف توسعه تجارت الکترونیک در کشور می داند.

خبرگزاری فارس- علی اصغر توفیق با اشاره به وضعیت ایران در زمینه تجارت الکترونیکی اظهار داشت: از بین 70 کشور دارای تجارت الکترونیک ایران رتبه 69 را دارد و سوئد پیشروترین کشور در این رابطه است.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: در سه ماهه نخست سال 2014 تجارت الکترونیک در ایران 16 درصد افزایش یافته است. از مجموعه 394 میلیون تراکنش در سال گذشته 68 میلیون از طریق موبایل، 305 میلیون پایانه های فروش و 20 میلیون اینترنت بانک انجام شده است، این میزان مبادلات تجارت الکترونیک ایران در سال 92 را حدود 9 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.توفیقی خاطرنشان کرد: وزارت صنعت موافق اخذ کارمزد از پایانه های فروش نیست و آن را برخلاف توسعه تجارت الکترونیک می داند.

وی همچنین با بیان آمارهایی درباره وضعیت تجارت الکترونیک در خاورمیانه گفت: 15 درصد خریدها در خاورمیانه الکترونیکی است و در کشورهای عربی 32 درصد خریداران اینترنتی خانم ها هستند.معاون وزیر صنعت معدن و تجارت همچنین از اخذ نماد الکترونیکی توسط 5 هزار و 700 سایت خرید اینترنتی ایرانی خبر داد.توفیقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به امضای دیجیتالی گفت: امضای دیجیتالی دارای هزینه است که در صورت استفاده پس از یکسال هزینه تمدید آن کاهش می یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :