آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61343
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 13:6
تعداد بازدید : 977

گران قیمت‌ترین برندهای فناوری سال 2014 به انتخاب اینتربرند معرفی شد

گوگل، پشت گوش اپل درباشگاه 100 میلیاردی ها

برندهای بسیاری در دنیای فناوری و آی تی وجود دارد؛ اما برخی از آنها به دلایلی مانند داشتن توان مالی بیشتر، برندهای مشهورتری هستند. اینتربرند، یکی از مشهورترین و برترین مراکز مشاوره بین المللی در رتبه بندی برندهاست. این مرکز هر ساله اسامی برترین برندهای جهان را به مشتریان و سرمایه گذاران بورس معرفی می کند تا علاوه بر شناخت برترین کمپانی های فناوری، سرمایه گذاران بتوانند برترین گزینه سرمایه گذاری را انتخاب کنند. اکنون شرکت اینتربرند به معرفی برترین و مشهورترین فناوری های دنیا پرداخته که اسامی برندهایی مانند اپل و گوگل در صدر فهرست دیده می شود. انتخاب برندهای مذکور بر اساس معیارهایی مانند میزان سرمایه های مالی، تشویق شهروندان برای خرید و شناخت موثر بازار بوده است. در این مطلب وضعیت 6 برند فناوری اطلاعات و ارتباطات که در رده های بالای رده بندی اینتربرند قرار گرفته اند، بررسی شده است.

اپل

اپل با درآمد 118.9 میلیارد دلار به عنوان برترین برند فناوری شناخته می شود. اپل دومین بار در صدر گران ترین و برترین برندهای فناوری قرار گرفته است. اپل در سال 2011 میلادی، رتبه هشتم، در سال 2012 رتبه دوم و در سال 2013 رتبه اول و اکنون در سال 2014 میلادی نیز باز هم رتبه اول را کسب کرده است. گوگل دیگر رقیب اپل نیز به دنبال او حرکت می کند. اپل ملیتی امریکایی دارد و در حوزه فناوری فعالیت می کند. سهام این شرکت نیز از سال 2013 تا سال 2014 میلادی با رشد 21 درصدی مواجه شده است.

گوگل

گوگل و اپل دو کمپانی مشهوری هستند که در رتبه بندی اینتربرند سایه به سایه یکدیگر پیش می روند. علاوه بر این، کمپانی اپل و گوگل تنها کمپانی هایی هستند که بیش از 100 میلیارد دلار سرمایه دارند و تفاوت سرمایه این دو کمپانی در حدود 10 میلیارد دلار است. گوگل نیز ملیتی امریکایی دارد و سرویس های اینترنتی و فناوری ارایه می کند. گوگل در سال 2013 نیز همانند امسال در رتبه دوم ایستاده بود. اما سهام و رشد این شرکت از سال گذشته نسبت به امسال با رشد درصدی روبه رو بوده است.

آی بی ام

شرکت امریکایی آی بی ام در رتبه بندی شرکت اینتربرند در رتبه چهارم قرار گرفته است. باید گفت این شرکت رشد چندانی نسبت به سال قبل نداشته است. در سال 2011 میلادی IBM در رتبه دوم، در سال 2012 در رتبه سوم، در سال 2013 میلادی نیز در رتبه چهارم ایستاد و امسال نیز همانند سال گذشته رتبه چهارم خود را حفظ کرده است. بنا به گزارش اینتربرند، درآمد سالانه این شرکت در حدود 4 میلیارد دلار است. این شرکت ملیتی امریکایی دارد و خدمات و فناوری در حوزه آی تی ارایه می کند. سهام و رشد این شرکت در سال جاری نسبت به سال گذشته با کاهش 8 درصدی مواجه بوده است.

مایکروسافت

مایکروسافت در رتبه بندی اینتربرند در رتبه 5 جدول قرار گرفته است. یک سال پس از خداحافظی استیو بالمر از مایکروسافت به نظر می رسد که این شرکت جای خالی مدیر خود را احساس نکرده و با رشد +3% درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است. مایکروسافت در سال 2011 میلادی با کاهش -2%، در سال 2012 میلادی با -3% و در سال 2013 میلادی نیز با رشد +3% و در سال جاری نیز بازهم با رشد +3% روبرو شده تا بر خلاف رفتن بالمر به سقوط خود ادامه ندهد. این شرکت ملیتی امریکایی داشته و در سال 2013 میلادی نیز همانند سال جاری در رتبه 5 ایستاد.

سامسونگ

سامسونگ اولین برند غیر امریکایی است که توانسته رتبه خوبی را در طبقه بندی اینتربرند به خود اختصاص دهد. این شرکت کره ای به دلیل تولید و عرضه محصولاتی مانند تبلت، اسمارت فون و ... مشهور شده است. اما این کمپانی در حال رشد است و رتبه های سال های گذشته خود را با رشد قابل توجهی پشت سر می گذارد. سامسونگ در سال 2013 میلادی نیز در رتبه هشتم اینتربرند قرار گرفته و با رشد 15 درصدی نسبت به سال گذشته مواجه شده است.

اینتل

اینتل، شرکت تجهیزات رایانه ای آمریکایی است که در زمینه تولید سخت افزارهای رایانه و تلفن همراه، با تمرکز بر مادربورد، کارت شبکه، چیپ ست، بلوتوث، حافظه های فلش و همچنین انواع ریز پردازنده ها ، نیم رساناها، مدارهای مجتمع، واحدهای پردازش گرافیکی و سامانه های نهفته و ... فعالیت دارد. اینتل در سال گذشته دارای رتبه نهم جدول بوده در صورتی که در سال جاری با سقوط 8 درصدی به رتبه دوازدهم سقوط کرده است. این شرکت نیز ملیتی امریکایی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :