آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61338

نسخه جدید سامانه پس از معاملات 4 آبان ماه، آزمایش می شود

روز چهارم آبان ماه امسال، بهره برداری آزمایشی از سامانه جدید پس از معاملات با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه کلید می خورد.

سنا- مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با بیان مطلب بالا گفت: سال ها منتظر این سیستم بودیم و برای راه اندازی آن از تجربیات سایر کشورها استفاده شده و کارگروه های تخصصی نیز برای راه اندازی آن تشکیل شده است.

حامد سلطانی نژاد افزود: از ابتدای سال 94 بهره برداری آزمایشی از سامانه پس از معاملات آغاز می شود و تا آن زمان ضمن بهره برداری آزمایشی از این سامانه، افزونه های مورد نیاز ذینفعان درسامانه تعبیه می شود.

وی افزود: بعد از حدود دو سال زمان گذاشتن برای طراحی و راه اندازی سامانه پس از معاملات، خوشبختانه، این سامانه به سرانجام رسیده و کلیه ماژول هایی که نیاز به تعبیه داشته اند، تعبیه شده است.

سلطانی نژاد با بیان اینکه سامانه پس از معاملات جدید از 15 مهر ماه در اختیار چند شرکت کارگزاری قرار گرفته است، گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، مقرر است تا روز چهارم آبان ماه، بهره برداری آزمایشی از این سیستم به طور رسمی کلید بخورد.وی افزود: پیش بینی می شود که این سامانه تا پایان سال 93 مورد بهره برداری آزمایشی ذینفعان قرار بگیرد و اگر سرویس ویژه یا افزونه ای مورد نیاز است، در این سامانه تعبیه شود تا در ابتدای سال 94، بهره برداری عملیاتی و اجرایی این سامانه انجام شود و دیگر از سامانه قبلی استفاده نشود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :