آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61322
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 12:19
تعداد بازدید : 734

ریکو عرضه کرده است

دوربینی که از چهره های خندان عکس می گیرد

شرکت ریکو دو دوربین جدید ضدضربه، ضد آب و حتی ضد یخ زدگی به بازار عرضه کرده است که قابلیت تشخیص 32 چهره در یک تصویر را دارد.

خبرگزاری مهر- این دوربین ها که در دو مدل WG-30 و WG-30W تولید و به زودی روانه بازار می شوند از جمله محصولات خلاقانه شرکت ریکو (Ricoh) به شمار می آیند.

شرکت ریکو این دوربین ها را برای آن دسته از عکاسان آماتوری طراحی کرده است که به عکاسی زیر آب و محیط های سرد و خشن علاقه دارند.

ین دوربین ها همچنین قابلیت عکسبرداری تا عمق 12 متری آب را دارند. هر دوی این دوبین ها 16 مگاپیکسلی بوده و به صورتی ساخته شده اند که درصورت سقوط از ارتفاع 5/1 متری نیز هیچ آسیبی نمی بینند.

اوج خلاقیت به کار گرفته شده در این محصولات ضد یخ زدگی آنهاست به طوریکه تا دمای منهای 10 درجه سانتیگراد نیز کارایی خود را به خوبی حفظ می کنند؛ از دیگر قابلیت های این دوربین ها که به حسگرهای تصویری CMOS مجهز هستند نیز می توان به فیلمبرداری Full HD (1080p) اشاره کرد.

همچنین در ساختار این دوربین ها از 12 فیلتر دیجیتالی استفاده شده است تا تصاویر با بالاترین کیفیت ممکن تهیه و ثبت شوند.

نکته جالب توجه دیگر امکان تشخیص تا 32 چهره در یک تصویر است. حتی این امکان فراهم شده است که چهره حیوانات خانگی نظیر گربه و سگ نیز تشخیص داده شود!مهندسان خلاق ریکو این محصولات را به صورتی طراحی کرده اند که درصورت انجام تنظیم خاص، تنها درصورتی عکسبرداری انجام شوند که چهره های مقابل دوربین لبخند بزنند! همچنین امکان برقراری ارتباط با تلفن همراه هوشمند از طریق وای فای از مهمترین ویژگیهای کاربردی این دوربین ها به شمار می آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :