آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61320
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 12:17
تعداد بازدید : 634

پوشش کامل 3G از هزینه های مشترکان می کاهد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا زمانی که پوشش 3G کامل نشود، ممکن است مشترکان در نقاطی روی نسل گذشته (GSM) که هزینه های بالاتری دارد، باشند و در نقاطی دیگر از نسل سوم استفاده کنند.

خبرگزاری تسنیم - محمود واعظی درباره اینکه چرا علی رغم وعده های داده شده مبنی بر کاهش هزینه ها در نسل های سوم و بالاتر ارتباطی شاهد خالی شدن سریع شارژ گوشی های اعتباری مخصوصا در زمان استفاده از اینترنت موبایل هستیم؟، گفت: مشکل در اینجاست که پوشش خدمات اپراتورها در نسل های سوم و بالاتر هنوز فراگیر نشده و از این رو مشترکان در تمامی نقاط به این نسل ها دسترسی ندارند.

وی عنوان کرد: تا زمانیکه پوشش کامل نشود، ممکن است مشترکان در نقاطی روی نسل گذشته (GSM) که هزینه های بالاتری دارد، باشند و در نقاطی دیگر از نسل سوم استفاده کنند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: اگر نسل سوم به شکل کامل پیاده سازی شود، تغییرات چشم گیری در هزینه های مشترکان به وجود می آید و خدمات به صرفه تر می شود. در حال حاضر هم استفاده از اینترنت این نسل ارزان تر از گذشته است.

علی اصغر عمیدیان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی هم در ارتباط با اینکه چرا هزینه های نسل سوم در دیتای آزاد مطابق نیم ریال محاسبه نمی شود، گفت: مصوبه خاصی را در زمینه تعرفه دیتای آزاد نسل های سوم و بالاتر ارتباطی نداشته ایم. هنوز به قیمت خاصی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نرسیده ایم اما بیشتر درصدد آن هستیم که فضا را رقابتی کنیم تا برمبنای فضای رقابتی، قیمت های پیشین مربوطه به GPRS شکسته شود.

وی درباره اینکه چرا تا حال حاضر اقدامی برای نرخ گذاری دیتای آزاد در نسل های سوم و بالاتر ارتباطی نشده است؟، گفت: ایستاده ایم تا بازار به یک تعادلی برسد زیرا نسل های جدید ارتباطی برای اپراتورهای اول و دوم حدود یک ماه است که استارت خورده است.

معاون وزیر ارتباطات در ارتباط با اینکه گمان می کنید تعرفه دیتای آزاد روی چه عددی قرار گیرد؟، گفت: براساس مطالعاتی که برای یکسان سازی تعرفه GPRS و دیتای نسل های سوم و چهارم شده، فعلا ذهن مان روی عددی بین نیم و یک ریال است اما همچنان مصوبه ای در این زمینه نداریم و تعرفه آزاد دیتا در نسل های جدید هم همان 3 ریال است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :