آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61319
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 12:16
تعداد بازدید : 564

ممنوعیت افزایش تعرفه اپراتورها بدون اطلاع کاربران

معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اگر اپراتوری در تعرفه های خود فراتر از آنچه اعلام کرده عمل کند ملزم است حتما مابه التفاوت این رقم را به مشترکان خود بازگرداند.

ایسنا- کاربران تلفن همراه درموارد متعدد در صحبت های خود و یا نظراتی که روی خبرهای رسانه ها می گذارند این گونه اعلام می کنند که گاهی اپراتورها تعرفه هایی فراتر از تعرفه های اعلام شده خود را اعمال می کنند و یا تغییر و افزایش تعرفه ها را اطلاع رسانی نمی کنند.

غلامرضا داداش زاده، معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات رادیویی، دراین باره گفت: در حال حاضر تعرفه مکالمه و پیامک اکثر اپراتورها از سقف تعرفه مجاز اعلام شده پایین تر است و بر این اساس اگر گاهی تعرفه ای بالاتر از این بخواهد محاسبه شود خلاف قانون نخواهد بود.

وی ادامه داد: اکنون به دلیل شرایط رقابتی بازار، اپراتورها اغلب تعرفه هایی کمتر از حداکثر ممکن را انتخاب کرده اند و اگر زمانی بخواهند تعرفه خود را در حد مجاز تغییر دهند این عمل غیر قانونی محسوب نمی شود اما نکته مهم آن است که برای اجرای این تصمیم باید حتما موضوع را به سازمان تنظیم مقررات ارتباطات اطلاع داده و پیش از محاسبه تعرفه های جدید در این زمینه به مشترکان خود اطلاع رسانی کنند.

داداش زاده در عین حال عنوان کرد: در حال حاضر بر اساس بررسی ها و نظارت های سازمان تنظیم مقررات در اعمال تعرفه اپراتورها تخلفی مشاهده نشده است و اگر فردی چنین مشکلی دارد می تواند این مساله را از طریق سازمان تنظیم مقررات ارتباطات پیگیری کند.

معاون رگولاتوری ادامه داد: با این حال اگر زمانی اپراتورها تصمیم به تغییر تعرفه گرفته باشند و این موضوع را اطلاع رسانی نکرده باشند حتی اگر تعرفه آنها کمتر از سقف مجاز باشد، تخلف صورت گرفته و اپراتور ملزم است مابه التفاوت را به مشترکان خود بازگردانده و پس از آن برای افزایش تعرفه هایش اطلاع رسانی کند و پس از اطلاع رسانی و طی روند قانونی تعرفه های جدید خود را اجرایی کند.

داداش زاده همچنین یادآور شد: پیش از این نیز گاهی شکایت هایی درباره اضافه دریافت اپراتورها توسط برخی مشترکان مطرح شده که پس از پیگیری و بررسی های لازم مشخص شده است اپراتور بر اساس تعرفه های قانونی خود عمل کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :