آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61316
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 12:8
تعداد بازدید : 789

وزیر سابق رییس هیات مدیره دو شرکت مخابراتی شد

مهدی غضنفری وزیر سابق بازرگانی و صنعت، معدن و تجارت اکنون در ریاست هیات مدیره دو شرکت مخابراتی ایفای نقش می کند.

خبرگزاری تسنیم- سهام شرکت مخابرات ایران در 19 مرداد ماه سال 87 عرضه شد و یک سال بعد از آن یعنی در مهر سال 88 بزرگترین معامله تاریخ بورس با فروش بلوک 50 درصد و یک سهمی این شرکت رقم خورد. کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین در یک رقابت یک طرفه توانست موفق به خرید این بلوک شود و این بلوک به ارزش تقریبی هشت هزار میلیارد تومان (7800 میلیارد تومان) را از آنِ خود کند.

این کنسرسیوم متشکل از سه شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران، شهریار مهستان و شرکت سرمایه گذاری توسعه اعتماد است که اکنون نام وزیر سابق بازرگانی و صنعت، معدن و تجارت در جایگاه ریاست هیات مدیره یکی از شرکت های زیرمجموعه آن دیده می شود.

با توجه به اینکه پس از تشکیل کنسرسیوم توسعه اعتماد مبین جهت شرکت در مزایده سازمان خصوصی سازی و خرید سهام 50 درصد به علاوه یک سهم مخابرات ایران، شرکت توسعه اعتماد مبین با سهامداری شرکت های تشکیل دهنده و بانک سینا تاسیس شد، اکنون نام وی در جایگاه ریاست هیات مدیره این شرکت هم دیده می شود.

شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران با فعالیت در زمینه های سرمایه گذاری، واردات و صادرات الکترونیکی و همچنین توسعه شبکه های مخابراتی اکنون 28 درصد از سهام توسعه اعتماد مبین را داراست. ظاهرا مهدی غضنفری عضو غیرموظف هیات مدیره است و از این جهت توانسته در دو شرکت ریاست هیات مدیره باشد.

مهدی غضنفری در سال 1388 توسط محمود احمدی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی دولت برای وزارت بازگانی به مجلس شورای اسلامی معرفی و در روز 12شهریور همان سال با رای مجلس به این سمت منصوب شد و بعد از ادغام دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع ومعادن به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن وتجارت معرفی شد و مجددا رای اعتماد آورد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :