آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61315
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 12:7
تعداد بازدید : 691

رییس انجمن روباتیک ایران

توجه عمومی به آفت روباتیک تبدیل شده است

رییس انجمن روباتیک ایران گفت: توجه عمومی به روباتیک به یکی از آفت های این حوزه تبدیل شده و باید مدیریت شود زیرا این توجه، مسابقات روباتیک را صرفا به سمت فعالیت های سرگرم کننده کشانده است.

ایرنا - سید علی اکبر موسویان گفت: در علوم تخصصی همچون روباتیک و مکاترونیک، چهار رکن اصلی شامل دانشگاه، صنعت، سیاستگذاران و برنامه ریزان و عموم مردم نقش آفرینی می کنند.

وی افزود: این چهار رکن همدیگر را تقویت و تکمیل می کنند و هر کدام باید نقش و سهم معینی داشته باشند که اگر یکی از آنها نقش خود را به خوبی ایفا نکند تعادل از میان خواهد رفت.

موسویان به پررنگ بودن توجه عمومی در ایران نسبت به حوزه روباتیک اشاره کرد و گفت: جذابیت های خاص روباتیک موجب جلب توجه عمومی به این حوزه شده و از سراسر کشور درخواست های زیادی برای نظارت و مشارکت در برگزاری مسابقات روباتیک از سوی سازمان های مختلف همچون شهرداری ها، فرمانداری ها، مراکز دانشگاهی و آموزش و پرورش و حتی بانک ها به انجمن روباتیک می رسد.

وی بر ضرورت مدیریت توجه عمومی به روباتیک تاکید کرد و بیان داشت: متاسفانه اغلب مسابقات روباتیک در کشور ما صرفا سرگرم کننده هستند و در جهت مناسبی هدایت نمی شوند و خلاقیت جوانان و نوجوانان ما در مسیر رفع نیازهای کشور قرار نمی گیرد.

رییس انجمن روباتیک ایران از راه اندازی نمایشگاه خلاقیت در کنفرانس بین المللی روباتیک و مکاترونیک سال آینده خبر داد و گفت: این اقدام به منظور جهت دهی به اقدامات حوزه روباتیک صورت گرفته و از آفت های توجه عمومی به این حوزه خواهد کاست.

وی ادامه داد: در نمایشگاه خلاقیت، تمام افرادی که در سطح کشور در زمینه خلق ایده یا طراحی و تولید ربات فعالیت دارند می توانند ابتکارات خود را مطرح کنند و در تمام دنیا کشف استعدادها و خلاقیت های جوانان و نخبگان از طریق نمایشگاه هایی از این دست صورت می گیرد.

موسویان درباره مسابقات روباتیک دانشگاهی در کشور نیز گفت: دانشگاه های متعددی در کشور مسابقات روباتیک برگزار می کنند اما بیشتر جنبه داخلی دارد و نمایندگانی از صنعت در آن حضور ندارند تا نیازهای خود را معرفی کرده و از نتایج اقدامات روباتیک منتفع شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :