آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61314
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 12:5
تعداد بازدید : 640

دانشگاه آزاد نرم افزار مقابله با فروش پایان نامه می سازد

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی از طراحی نرم افزار مشابه یاب برای مقابله با فروش پایان نامه دانشجویی خبرداد و گفت: بی توجهی اعضای هیات علمی در راهنمایی دانشجویان و عدم نظارت دقیق دلیل اصلی رونق فروش پایان نامه در کشور شده است.

ابراهیم واشقانی فراهانی گفت: دانشگاه آزاد برای مقابله با این مساله به دنبال طراحی نرم افزاری به نام مشابه یاب است تا از این طریق با فروش پایان نامه مقابله کند.

وی اظهار کرد متاسفانه اساتید فرصت کافی برای نظارت بر عملکرد دانشجویان خود نمی گذارند و همین مساله باعث شده تا برخی دانشجویان به راحتی به دنبال خرید پایان نامه بروند.

وی ادامه داد: اساتید راهنما باید نظارت کافی بر فعالیت دانشجویان داشته باشند و حداقل هر دو هفته یکبار گزارش کاملی را از دانشجویان خود دریافت کنند. مطمئن باشید اگر این گزارش ها به صورت دقیق گرفته شود هیچ دانشجویی نمی تواند از پایان نامه های آماده استفاده کند.وی در باره عدم همکاری بخش صنعت با دانشگاه که می تواند منجر به بهبود کیفیت پایان نامه ها شود، تصریح کرد: متاسفانه صنعت ما هنوز لزوم حضور دانشگاه ها را احساس نکرده و متقابلا دانشگاه ها هم راه کار های لازم را برای تماس با صنعت پیدا نکرده اند. اگر این اتفاقات رخ دهد قطعا می توان در پایان نامه نویسی درآمد زایی داشته باشیم و مطمئن باشید در آن زمان هیچ دانشجویی به دنبال خرید پایان نامه نخواهد رفت.وی در مورد بی انگیزگی حوزه صنعت برای انجام کار علمی، اظهار کرد: یکی از دلایلی که صنعت ما به دانشگاه ها احساس نیاز نمی کند وارداتی بودن صنعت است.

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :