آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 61307
تاریخ انتشار : 26 مهر 1393 11:56
تعداد بازدید : 3746

جیتکس از بالای ابر

روزگاری، نمایشگاه های فناوری اطلاعات محل عرضه و معرفی فناوری های نو بود؛ اما حالا بازی عوض شده است؛ زمین بازی هم عوض شده است.

5 سال پیش می شد پیش بینی کرد که نمایشگاه های تخصصی باید کم کم فضای جدیدی برای تداوم بیابند وگرنه ماهیت شان به مخاطره می افتد. از سویی سرعت توسعه فناوری و لزوم ارایه محصولات در بازه های زمانی 3 ماهه، در کنار افزایش رقابت بین برندها که به جنگ گلادیاتورها شبیه شده است، عملا اجازه رونمایی از محصولات و فناوری ها در نمایشگاه های سالانه را از بین برده است و از سوی دیگر، احتیاج شرکت ها به تبلیغات هدفمندتر برای طیف های خاص مخاطبان و لزوم بهره وری حداکثر از ریال ریال بودجه تبلیغات، آنها را به ترتیب دادن رویدادهای اختصاصی تشویق کرده است.

اما این اتفاقات هرگز موجب نشد که نمایشگاه های تخصصی از بین برود؛ می شود گفت که قانون بقای نمایشگاه (نمایشگاه تخصصی از بین نمی رود، بلکه از شکلی به شکل دیگر در می آید) به عنوان یکی از قوانین صنعت نمایشگاه داری پذیرفته شده است. در این شرایط مدیران موفق نمایشگاه ها به این فکر می کنند که برای مشارکت کننده و بازدیدکننده، جذابیت های جدید و فرصت های تازه تجاری ایجاد کنند. ترتیب دادن رویدادهای جانبی به این ترتیب در نمایشگاه ها اهمیتی دوچندان یافته است.

اگر الکامپ خودمان را استثنا کنیم، که عملا مغزی ندارد که به این فضا و شرایط جدید در فضای نمایشگاهی جهان فکر کند، نمایشگاه های منطقه خودمان در کنار بزرگان این صنعت، فضا را دریافته اند.

یکی از این نمایشگاه ها جیتکس دوبی است که از سال ها پیش با تبدیل به هفته فناوری جیتکس، بیشتر به عنوان پلات فورمی برای ارایه ایده ها و تجربیات موفق تبدیل شده تا نمایش محصولات تازه.

در سال 2014 نیز نسخه تازه جیتکس با همین رویکرد از 12 تا 16 اکتبر (20 تا 24 مهر) برگزار شد.

این نمایشگاه از چند سال قبل رویداد گلف کامز (GulfComms) را نیز در کنار خود گرفت تا یک پلاتفورم کامل فاوا داشته باشد. مجلس (Majlis) یکی دیگر از رویدادهای هفته فناوری جیتکس، سعی دارد خود را به عنوان باشگاه مدیران ارشد کسب و کارها مطرح کند. کنفرانس رایانش ابری (Cloud confex) یکی دیگر از رویدادهای مطرح هفته فناوری جیتکس است که سال به سال خودش را بیشتر مطرح می کند و با دعوت از سخنرانان اسم و رسم دار، به رویداد جذابی تبدیل شده است. این کنفرانس امسال جوایزی را نیز با عنوان Cloud Awards اهدا کرد و اینها تنها بخشی از رویدادها و اتفاقات ریز و درشتی است که در کنار جیتکس رقم می خورد و این نمایشگاه را، که هر سال با موضوعات محوری مشخصی رقم می خورد – و البته این محورها صرفا شعار نیست- تقویت و پربار می کند.

یکی از رویدادهایی که به جیتکس افزوده شده، Hot stuff awards نام دارد که همان گونه که از نامش پیداست، در مراسمی به برترین های تکنولوژی سال اهدا می شود و امسال گوشی G3 ال جی توانست لقب بهترین محصول سال را از آن خود کند.

امسال در کنار رویداد رایانش ابری مبحث کلان داده ها نیز در مرکز توجهات بود و شهر هوشمند نیز با ارایه دستاوردهای مدیریت شهری در دوبی، ابوظبی و البته شرکت های فعال در این زمینه پیگری می شد. Mobile 360 هم رویدادی بود که انجمن GSMA در حاشیه جیتکس ترتیب داده بود تا

استراتژی های دیجیتال نیز کنفرانس دیگری بود که روز چهارم هفته فناوری جیتکس امسال برپا شد.

گزارش تصویری که برای شما آماده کرده ایم، نمایی از جیتکس 2014 را برای شما مجسم می کند.

در روزهای آینده نیز به ارایه گزارش هایی در مورد سالن ها، مشارکت کنندگان و سایر ویژگی های جیتکس امسال خواهیم پرداخت.

پلیس دوبی استفاده از پهپاد را در دستور کار دارد

نمایندگان رسانه ها فرصت داشتند که یک روز پیش از آغاز به کار جیتکس در رویدادی به نام Show stoppers مستقیما با شرکت ها و محصولات و فناوری های شان آشنا شوند

دادگستری ابوظبی، اتوبوس را به نمایشگاه آورد که دادگاه سیار نام گرفته است. این اتوبوس به سامانه قضایی متصل است و با حضور در مناطق دور افتاده، خدمات قضایی ارایه خواهد داد.

 

 

 

 

 

شیخ محمد بن راشد المکتوم، حاکم دوبی از جیتکس در روز سوم بازدید کرد

 

برنامه توسعه دوبی هوشمند تدوین شده و یکی از بخش های نمایشگاه به موضوع شهرهای هوشمند اختصاص داشت

سامسونگ نخستین تلویزیون منحنی UHD TV در ابعاد 105 اینچی را به نمایش گذاشت

غرفه کسپرسکی با راه اندازی مسابقه ای این ایده را پیگیری می کرد که باید از مجرمان سایبری پیش افتاد. در کنار این مسابقه، شرکت کنندگان با ویژگی های امنیت و جرایم سایبری آشنا می شدند

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :