آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58187
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1393 14:51
تعداد بازدید : 846

نقص امنیتی در اسکنرهای فرودگاهی آمریکا

بررسی ها نشان می دهد حداقل یکی از مدل های اسکنر کل بدن مسافران که در ده ها فرودگاه در سراسر آمریکا به کار می رود دارای نقص نرم افزاری بوده و قابل هک کردن است.


خبرگزاری فارس- این اسکنر که Rapiscan Secure 1000 نام دارد به علت آسیب پذیری نرم افزاری اش به سادگی می تواند مورد سوءاستفاده مهاجمان سایبری قرار بگیرد. نه محقق امنیتی از دانشگاه های سن دیه گو، میشیگان و جان هاپکینز، با بررسی این اسکنرها یافته های خود در این زمینه را در کنفرانس امنیتی USENIX در شهر سن دیه گوی آمریکا ارایه کردند. با توجه به اینکه اسکنرهای یاد شده در دادگاه ها و زندان ها هم مورد استفاده قرار می گیرند نقص آنها می توانند مشکلات اجتماعی جدی به بار آورده و حتی موجب وقوع جرائم ناخواسته و غیرقابل کنترل شود.
از سوی دیگر قابل هک بودن این اسکنرها به مهاجمان سایبری امکان می دهد به تصاویر بدن افراد اسکن شده از طریق این دستگاه ها دسترسی یابند و این امر حریم شخصی میلیون ها نفر را به خطر می اندازد. آلکس هالدرمن، استاد علوم رایانه دانشگاه میشیگان تصریح کرده که این یافته ها وی را شوکه کرده است. زیرا یک هکر با دانش فنی پایین هم می تواند به این دستگاه های اسکنر نفوذ کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :