آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58157
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1393 13:32
تعداد بازدید : 875

عضو شورای شهر:

نمی دانیم با دکل های مخابراتی چه کنیم

رییس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با بیان حادثه چند روز پیش سقوط دکل مخابراتی، گفت: شرکت های ارتباطی گاهی تصمیم می گیرند یک دکل را بدون تایید کمیسیون نصب کنند و دکلی که روز یکشنبه سقوط کرد هم برابر مقررات و استاندارد نصب آن غیرمجاز بوده است.


ایسنا - معصومه آباد در هشتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: دو ماه پیش شاهد سقوط یکی از دکل ها در خیابان ثنایی بودیم که به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم سقوط کرد و روز یکشنبه نیز دکلی سقوط کرد که نصب آن برابر مقررات نبوده است.
وی با بیان اینکه هر بار ما پرونده ای را بررسی می کنیم می بینیم شرکت های ارتباطی گاهی تصمیم می گیرند دکلی را بدون تایید کمیسیون نصب کنند، افزود: در سقوط دکل اخیر نیز دو بار اخطار داده شده بود که این دکل غیرمجاز است و باید تعیین تکلیف شود، اخطار به کمیسیون ماده 100 داده می شود اما مدیر کل این کمیسیون با بی اعتنایی می گوید نمی توان یک ساختمان را به دلیل اینکه دکل غیر مجاز دارد پلمپ کرد در صورتی که سقوط دکل موجب مرگ و اتفاقات ناگوار می شود.
آباد همچنین با بیان اینکه وجود دکل های این چنینی به ناحیه 6 گزارش شده بود گفت: اما ماموران گفتند هیچ دکلی در این ناحیه وجود ندارد یعنی دکلی 30 متری را ندیده بودند. این مسایل نشان می دهد که ما نسبت به مصوبات شورا بی اعتنا هستیم و در راستای سالم سازی محیط از نظر فنی و اجتماعی کار نمی کنیم.در ادامه نیز رضا تقی پور سخنگوی شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه من به نمایندگی از شورا در کمیسیون ساماندهی دکل ها حضور دارم گفت: آیین نامه ای برای تنظیم مقررات مربوط به دکل ها در نظر گرفته ایم تا برای تصویب به صحن شورا بیاید.
وی با بیان اینکه چون ضمانت اجرایی وجود ندارد، اخطارها به نتیجه نمی رسد گفت: نظارت صورت می گیرد و موارد تخلف به شرکت مربوطه و شهرداری منطقه ابلاغ می شود چون آن ها مشمول کمیسیون ماده 100 نیستند اتفاقی رخ نمی دهد جز اینکه اخطارها ثبت شود و بعد از اینکه دکل سقوط کند نمی دانیم چکار باید بکنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :