آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58151
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1393 13:18
تعداد بازدید : 1083

از روز گذشته و با اعطای موافقت‌نامه‌ انجام شد

آغاز ارایه خدمات نسل 3 به مشترکان همراه اول

عصر دیروز در مراسمی مجوز ارتقای پروانه ارایه خدمات تلفن همراه نسل سوم، موافقت نامه ارتقای پروانه همراه اول به نسل های بالاتر صادر شد.

م.ر.بهنام رئوف
فناوران_درحالی که به نظر می رسید روز گذشته مجوز نسل سوم به اپراور دوم اعطا شود اما در نهایت اپراتور اول نیز توانست با  برگزاری جلسات متعدد در چند هفته گذشته مجوز ارتقای پروانه خود را در این مراسم کسب کند.
در ابتدای این مراسم علی اصغر عمیدیان در سخنانی به فواید نسل سوم و خدمات باند پهن پرداخت و خبر از اعطای مجوز نسل سوم و بالاتر به هر دو اپراتور داد.کاظم ابراهیمی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز در این مراسم گفت: مخابرات ایران به عنوان اولین اپراتور تلفن ثابت و همراه در کشور فعالیت می کند و امکان استفاده از تمام شبکه های مخابراتی را برای آحاد مردم فراهم کرده است.
وی ادامه داد: در سال جاری 2 هزار و 300 میلیارد تومان برای توسعه شبکه تلفن همراه در نظر گرفته شده است.
ابراهیمی گفت: در نظر داریم با رویکرد تعاملی با تمام فعالان همکاری کنیم. ما رقیبی نداریم بلکه تمام فعالان دوستان و رفقای ما هستند و می خواهیم با همکاری یکدیگر سرویس های مناسبی را برای همه مردم فراهم کنیم.وی گفت: رویکرد تعاملی و مشتری مداری جزو رویکردهای اصلی ما است که امیدواریم در این زمینه هم موفق باشیم.
وی ادامه داد: این اطمینان را می دهیم که با رعایت کامل و تمام ضوابط فرهنگی و قانونی جمهوری اسلامی ایران خدمات نسل سوم را به شکل قدرتمند آغاز کنیم.ابراهیمی گفت: از امروز خدمات نسل سوم را در برخی از استان ها آغاز می کنیم و سعی می کنیم با رعایت تمام ضوابط و قوانین دولتی خدمات خود را در سراسر کشور گسترش دهیم.در ادامه مراسم سبحانی فر، رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: امروز یکی از مطالبات بحق مردم محقق شد.
وی در ادامه گفت: امیدوارم عدالت اجتماعی در ارایه این خدمات فراهم شود و تنها محدود به شهرها و استان های بزرگ نشود بلکه آحاد مردم در اقصی نقاط کشور بتوانند از این خدمات استفاده کنند.
رییس کمیسیون مخابرات مجلس گفت: انتظار داریم دغدغه مردم و علما نیز مورد توجه قرار گیرد. از آقای جهانگرد می خواهیم که ایجاد شبکه ملی اطلاعات سرعت بیشتری بگیرد تا با این کار امنیت اطلاعات افزایش یابد.همچنین به سرعت اینترنت نیز  در کنار محتوای فارسی توجه ویژه شود.
در ادامه این مراسم کلیپی از درخواست حسن روحانی رییس جمهور از وزارت ارتباطات پخش شد. روحانی در سخنانی در جشنواره فاوا از وزارت ارتباطات خواسته بود که هر چه سریعتر امکان استفاده از خدمات نسل سوم و چهارم برای کاربران تلفن همراه در کشور فراهم شود.در ادامه مراسم موافقت نامه ارتقای سطح خدمات پروانه اپراتور اول به نسل سوم و بالاتر نیز میان رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز به امضا رسید تا همراه اول نیز پس از طی دوره آزمایشی مجوز ارتقای پروانه خود را کسب کند.در این مراسم همچنین مجوز ارتقای پروانه به نسل سوم و بالاتر به اپراتور دوم اعطا شد.
محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه این برنامه به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی با بیان اینکه در چند روز گذشته برخی بحث ها پیرامون این خدمات صورت گرفت گفت: خوشحال هستم که اکنون همه از این فناوری استقبال کردند.
وی در ادامه گفت: از خدمات دو سال گذشته رایتل تشکر می کنم و از تمام اپراتورها درخواست می کنم که مباحث فرهنگی را همواره مد نظر داشته باشند تا بتوانیم دغدغه های موجود در این بخش را مرتفع سازیم.وی در ادامه با بیان آمارهای سه هفته گذشته ارایه آزمایشی نسل سوم توسط ایرانسل گفت: حجم دیتای جابه جا شده در این سه هفته نزدیک به دو برابر بوده در حالی که ترافیک بین الملل تغییر نکرده است. این نشان دهنده این است که محتوای مصرفی کاربران در داخل کشور بوده است یعنی نباید نسبت به افزایش سرعت اینترنت به بهانه دسترسی بیشتر به محتوای بین الملل و خارجی ترس و واهمه داشته باشیم.
واعظی ادامه داد: بر اساس آمار ارایه شده از این سه هفته میانگین مصرف هر کاربر در قم 5 برابر کاربران تهران است که این نشان دهنده حجم بالایی از محتوای فارسی و دینی در داخل کشور است.
وزیر ارتباطات در پایان گفت:70 درصد میزان مصرف از محتوای اینترنتی داخلی است.خاطر نشان می شود این گزارش به شکل موبایل ژورنالیست و در حین برگزاری این مراسم نگارش و از طریق اینترنت نسل سوم به دفتر تحریریه روزنامه ارسال شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :