آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58091
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1393 12:18
تعداد بازدید : 830

ممنوعیت دسترسی نظامیان آمریکایی به برخی سایت ها

هفته گذشته، فاکس نیوز آمریکا اعلام کرد که سیستم های کامپیوتری کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای آمریکا با نام NRC تحت فشار حملات هدفمند هکری، شکست خورد و اطلاعات کارمندان این سازمان لو رفته است. همین امر باعث شده که نظامیان آمریکایی از ورود به سایت های لو دهنده اطلاعات محرمانه دولتی ازجمله سایت Intercept منع شوند.

تلگراف- دولت آمریکا باهدف سانسور رسانه ای و مبارزه با آنچه لو دادن اطلاعات محرمانه دولتی خوانده، نظامیان خود را از دیدن سایت اینترسپت و سایت هایی مشابه منع کرده است. حکومت آمریکا با ارسال نامه ای فوری به واحدهای دریایی، هوایی، زمینی رسما از واحدهای زیرمجموعه خود خواست تا از رفتن به سایت اینترسپت خودداری کنند، چراکه ممکن است اطلاعات محرمانه در آن منتشرشده باشد. برخی واحدهای نظامی به پرسنل خود هشدار داده اند که ورود به چنین سایتی غیرقانونی بوده و کاربر خاطی ناقض امنیت ملی خواهد بود. از روز دوشنبه کاربران نظامی آمریکایی در پایگاه های خود در تلاش برای دیدن سایت مذکور با پیام «شما سعی دارید وارد سایت غیرقانونی شوید و ممکن است این موضوع باعث معرفی شما به مرکز فرماندهی استراتژیک شود»؛ روبه رو شدند. این در حالی است که گلن گرین وود و لورا پویتراس با هدف انتشار اطلاعات دولتی و محرمانه آمریکا سایت اینترسپت را با پشتیبانی پیر امیدیار راه اندازی کرده و توسعه داده اند.
هفته گذشته، منابع اطلاعاتی اعلام کردند که اطلاعات حساس و ضروری مربوط به راکتورهای هسته ای آمریکا در این سازمان نگهداری می شود و میزان مواد تسلیحاتی موجود در نقاط مختلف این کشور نیز در این سازمان ثبت می شود. با توجه به اینکه کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای آمریکا ظرف سه سال گذشته سه بار توسط هکرهای بیرونی این کشور مورد تهدید قرار گرفته اما هنوز مبدا این حملات مشخص نیست و شرکت های خدمات اینترنتی حاضر به افشای اطلاعات نشده اند. نحوه حملات به این سازمان که نظارت بر نیروگاه های هسته ای را بر عهده دارد به شکل فیشینگ بوده و هکرها ایمیل هایی را با تکیه بر این ترفند برای 215 کارمند این سازمان فرستاده اند که در نهایت موجب فریب خوردن 10 تن از کارمندان شده و اطلاعات آنها در اختیار هکرها قرار گرفته است. بر اساس این گزارش، هکرها هم از طریق اطلاعات محرمانه این کارمندان توانستند به سیستم های کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای دست
یابند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :