آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 58087

مایکروسافت خدمات بازی کلود ارایه می دهد

مایکروسافت با هدف جلب نظر علاقمندان به بازی های ویدیویی، سرویس دلورین را به منظور اجرای بازی های آنلاین از طریق سرویس های کلود و بدون نیاز به نصب آنها ارایه می کند.

فارس- این خدمات به خصوص برای افرادی که توانایی خرید کنسول های گران قیمت یا رایانه های پیشرفته را ندارند بسیار جذاب خواهد بود. چون در قالب خدمات دلورین بازی روی سرورهای کلود شرکت مایکروسافت نصب می شود و کاربر از طریق خطوط اینترنت پرسرعت می تواند آن را اجرا کند. مایکروسافت وعده داده که تمامی بازی های در دسترس از طریق این سرویس با کیفیت اچ دی روی صفحه تلویزیون قابل مشاهده و اجرا خواهند بود. برای این کار تنها کافی است تلویزیون به سرویس اینترنت پرسرعت متصل باشد.
بسیاری از کارشناسان معتقدند این خدمات نمایی از آینده بازی های رایانه ای را در دسترس علاقمندان قرار می دهد. دنیای که در آن کاربران به جای خرید DVD بازی تنها از طریق خط اینترنت و سرویس های کلود آنها را در منزل اجرا کرده و به هیجان می آیند. مهم ترین اشکال این نوع خدمات احتمال تاخیر در اجرای بازی یا مختل شدن فرایند آن به علت کم و زیاد شدن سرعت اینترنت است. این تاخیرها به خصوص در جریان اجرای بازی های ویدیویی اکشن و ماجراجویانه و جنگی که سرعت عمل در آنها اهمیت زیادی دارد ناراحت کننده خواهد بود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :