fanavaran
آخرین اخبار
   
    کد خبر : 40095
    تاریخ انتشار : 20 آذر 1392 10:38
    تعداد بازدید : 832

    دانش آموزان موبایل به دست اخراج دایم نمی شوند

    مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: برخورد با دانش آموزی که در محیط مدرسه از موبایل استفاده می کند به کمیته انضباطی بستگی دارد البته اخراج دائم از مدرسه در آئین نامه انضباطی وجود ندارد.

    خبرگزاری تسنیم - سید رحیم میرشاهولد درخصوص ورود موبایل به مدارس اظهار داشت: طبق مقررات آموزش و پرورش ورود موبایل به مدارس ممنوع است و در این خصوص دستورالعملی نیز به مدارس ارسال شده است.
    وی افزود: شورای مدرسه درخصوص برخورد با دانش آموزانی که برخلاف مقررات موبایل به مدرسه می‌آورند، تصمیم گیری می‌کند، این شورا نیز بر اساس آئین‌نامه انضباطی برای برخورد با دانش آموزان خاطی تصمیم گیری
     می‌کند.
    مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا مدیر مدرسه می‌تواند به دلیل استفاده از موبایل دانش آموز را اخراج کند؟ گفت: ‌برخورد با دانش آموزانی که در محیط مدرسه از موبایل استفاده می‌کنند به کمیته انضباطی بستگی دارد که در صورت تکرار استفاده از این وسیله یا در صورت مشاهده موارد خاص همچون برخی از بلوتوث‌ها بر اساس ماده 69 آئین نامه انضباطی تنبیهات متناسب با تخلف را تصمیم گیری می‌کنند که اخراج موقت از مدرسه با اطلاع ولی دانش آموز و حداکثر برای سه روز از جمله این تصمیم‌هاست.
    میرشاهولد گفت: لازم به ذکر است که اخراج دائم از مدرسه در آئین نامه انضباطی وجود ندارد و در شرایط خاص دانش آموز به مدرسه دیگر منتقل می‌شود.
    هفته گذشته اخراج دانش‌آموز شیرازی به دلیل استفاده از تلفن همراه و خودکشی وی پس از این ماجرا، موضوعی بود که خبرساز شد و بازهم استفاده یاعدم استفاده موبایل در مدرسه را مطرح کرد؛ موضوعی که دستخوش اعمال نظرهای شخصی مدیران مدارس شده است.


    نظر شما



    نمایش غیر عمومی
    تصویر امنیتی :