آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 40013
تاریخ انتشار : 19 آذر 1392 11:12
تعداد بازدید : 1145

نماینده نصر کشور در ستاد ثبت نام الکامپ نوزدهم:

واگذاری اختیارات الکامپ 20 به سازمان نصر تسریع شود

شاهرخ انوشیروانی که نماینده و ناظر سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در ستاد ثبت نام نمایشگاه الکامپ نوزدهم بود، در گفت و گویی، نظر خود را در مورد چگونگی و کیفیت برگزاری این نمایشگاه بیان کرده است.

  رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور شما را به عنوان نماینده سازمان در ستاد ثبت نام الکامپ نوزدهم معرفی کرد. در این زمینه چه مشکلاتی داشتید؟
به لطف همکاران ، همه چیز خوب پیش رفت. یک مشکلات خاص ساختاری بود که مثلاهمه در ابتدا علاقه مند بودند که در یک سالن مرغوب، جانمایی شوند که با توجه به متراژ محدود سالن، برآورده کردن خواسته همه مقدور نبود. کار بدون ایراد نبود، ولی واقعا بیش از توانایی‌ها و اختیارات یک ناظرعمل کردم. تمام نواقص و شکایات را روزانه با جزئیات به ریاست سازمان گزارش کردم که در اطلاعیه‌ها و بیانیه‌های سازمان منعکس می‌شد. ایشان و شورای سیاست گذاری هم با حوصله، حمایت کردند. سعی کردیم امکانات محدود موجود، به درستی توزیع بشود. در عین حال، مشکلات را بشناسیم و ثبت کنیم و تجربه کسب کنیم که در سال‌های بعد، دیگر تکرار نشود.
در حد مقدورات، روی حل مشکلات هم کار کردیم. مثلا افرادی به ستاد ثبت نام مراجعه می‌کردند که پیش ثبت نام اینترنتی را در شرکت یا منزل شان انجام نداده بودند بنابراین مجری آنها را بر می‌گرداند و یک روزشان را از دست می‌دادند. در همان ستاد ثبت نام، امکاناتی فراهم شد که همان جا، پیش ثبت نام را انجام بدهند.
من شخصا متقاضی اجاره غرفه برای شرکت خودم هم بودم. از روز اول هم که در ستاد ثبت نام بودم و قانونی، اجازه داشتم یک غرفه خوب در جای خیلی مناسب بگیرم ولی تا پایان ازدحام متقاضیان غرفه صبر کردم و در ابتدای روز پنجم که خیلی از سالن‌های خوب و مرغوب، پر شده بود یکی از محل‌های باقیمانده را برای خودم اجاره و جانمایی کردم که در سالن‌های پرتردد  نیست. اما از این عمل، کاملا راضی هستم و استقبال بازدید کنندگان هم در چند روز نمایشگاه از غرفه ما،بد نبود.
   اقدامات کلی سازمان در این نمایشگاه را چطور ارزیابی می‌کنید ؟
به نظر من ریاست سازمان با درایت عمل کرد ودر همه جا، حضور با عزت داشتو ضمن تامین منافع صنف، باعث افزایش اعتبار سازمان هم شد. همه حرفهای افراطی را شنید،اما معقول و منطقی و سنجیده عمل کرد. در شورای سیاست گذاری هم با حضور مهندس جهانگرد، رییس سازمان دارای کرسی تاثیرگذار بود و در شورای اجرایی، همکار ما، آقای موسوی، یک کرسی مهم داشت. در ستاد ثبت نام هم که بنده بودم.
مهمترین نتیجه این زنجیره اقدامات، ایجاد دبیرخانه دایمی‌الکامپ در سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور است که دستاورد و ملموسی است که بر حسب تعامل منطقی حاصل شده است.

   تشکیل این دبیرخانه دایمی‌الکامپ در سازمان، چه نتایجی دارد؟
مهمترین نتیجه اش این است که این نمایشگاه از بلاتکلیفی در می‌آید. تقویم تمام نمایشگاه‌های معتبر دنیا، برای چند سال آینده شان مشخص است که مجری چه کسی است و در چه زمانی تشکیل می‌شود. شرکت‌ها و کمپانی‌های بزرگ و معتبر بین المللی هم برای حضور در یک نمایشگاه، از حداقل یک سال قبل برنامه ریزی می‌کنند. اگر تقویم برگزاری نمایشگاه الکامپ هم یک سر و سامانی پیدا کند،می‌توان بطور واقعی و نه شعاری برای آن، بازاریابی بین المللی کرد. آن وقت فقط اسم نمایشگاه نیست که بین المللی است بلکه خودش هم، بطور واقعی و ماهیتی شاهد حضور شرکت کنندگان بزرگ و مطرح از کشورهای صاحب فناوری جهان می‌شود.
مزیت دیگر این اقدام این است که یک نظم منطقی در رابطه با مسایل اجرایی نمایشگاه بوجود می‌آید. مجری نمایشگاه باید ثابت باشد. نباید هر سال تغییر کند. شما به تاریخچه الکامپ اگر نگاه کنید هیچ مجری، دو سال پشت سر هم، مسوول این نمایشگاه نبوده است. به این ترتیب، غرفه داران بلاتکلیف هستند. بخصوص غرفه داران خارجی که برای شرکت در نمایشگاه با مجری سال قبل، مکاتبه می‌کنند یا تماس می‌گیرند و وقتی مجری تغییر کند جواب درستی نمی‌گیرند. هر سال، لوگوی نمایشگاه عوض می‌شود. حتی متاسفانه هر سال با تغییر مجری، سایت رسمی‌نمایشگاه هم تغییر می‌کند که فکر می‌کنم برای یک نمایشگاه ملی و بین المللی، امری کم نظیر و باعث سرافکندگی است.
باید طی یک قرارداد رسمی‌و دارای ضمانت اجرایی( نه تفاهم نامه )، برای پنج سال آینده، مدیریت نمایشگاه الکامپ به سازمان نظام صنفی کشور واگذار شود. باید تقویم زمانی پنج ساله آن اعلام شود. لوگو و سایت و مجری آن باید مشخص باشد و تکلیف غرفه دار، چه داخلی و چه خارجی باید شفاف و بدون ابهام باشد.
با توجه به ضرورت برنامه ریزی یک ساله، برای جلوگیری از خسارت و ضرر و زیان کشور، تفویض اختیارات قطعی به سازمان نصر کشور باید همین امروز انجام شود که با درایت و روشن بینی مسوولان محترم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین مسوولان محترم وزارت صنعت، معدن، و تجارت در دولت یازدهم، امر بسیار محتمل و قابل حصولی است و در مراسم افتتاحیه هم با حضور آقایان واعظی و جهانگرد، اتفاق نظر بین مسوولان کشوری در این موضوع خاص، به وضوح
محسوس بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :