آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31293

چالش در تعیین تعرفه سیم کارت های اعتباری

مخابرات تعرفه جدید مکالمه با سیم کارت دایمی همراه اول را تعیین کرده اما در مورد سیم کارت های اعتباری هنوز به جمع بندی نرسیده؛ مخابرات می گوید سقف تعرفه اعتباری ها یکهزار و ۱۴۰ ریال است ولی رگولاتوری آن را ۹۲۷ ریال می داند.

خبرگزاری فارس- این روزها بحث تغییر تعرفه‌های همراه اول داغ است.
قرار بود طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مانند اپراتور دوم و سوم تلفن‌همراه، همراه اول نیز تعرفه مکالمه در شبکه خود را یکسان و هزینه جابه‌جایی و بین‌شهری را حذف کند. هم‌اکنون همراه اول این کار را برای سیم‌کارت‌های دایمی خود انجام داده است. از 16 مرداد ماه تعرفه تماس درون شبکه سیم‌کارت دایمی همراه اول 599 ریال و تعرفه تماس برون شبکه 625 ریال در سراسر کشور اعمال شده است. طبق مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کف و سقف تعرفه مکالمه با سیم‌کارت دایمی 515 ریال تا 618 ریال تعیین شده بود. اما هنوز بر سر تعرفه‌های جدید مکالمات سیم‌کارت‌ اعتباری نتیجه مشخصی حاصل نشده است. از این رو یکسان‌سازی مکالمات سیم‌کارت‌های دایمی اجرا و یکسان‌سازی مکالمات سیم‌کارت‌های اعتباری به فرصتی دیگر موکول شد. تصمیم‌گیری برای تعیین تعرفه جدید مکالمات سیم‌کارت‌های دایمی برای شرکت مخابرات ایران بسیار سخت بود و تا آخرین لحظات اجرای طرح یکسان‌سازی مکالمات، گفته می‌شد که هنوز جلسات برای تعیین تعرفه نهایی ادامه دارد. از شواهد امر پیدا است که سختی تعیین تعرفه مکالمه سیم‌کارت‌های اعتباری به مراتب بیشتر از سیم‌کارت‌‌های دایمی خواهد بود زیرا از هم‌اکنون در این زمینه تناقض آشکاری دیده می‌شود. معاون شرکت مخابرات ایران در خصوص کف و سقف تعرفه‌ سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول گفته است: حداقل تعرفه 670 ریال و حداکثر یکهزار و 140 ریال خواهد بود.
اما معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات با استناد به مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات گفت: تعرفه سیم‌کارت‌های اعتباری می‌تواند 50 درصد بیشتر از سیم‌کارت دایمی تعیین شود. سقف تعرفه سیم‌کارت دایمی 618 ریال است که در نتیجه سقف تعرفه سیم‌کارت اعتباری 927 ریال خواهد بود. از این رو متفاوت بودن سقف تعرفه سیم‌کارت اعتباری از دید مخابرات و رگولاتوری، نخستین چالش مخابرات برای تعیین تعرفه سیم‌کارت اعتباری است. شاید به همین دلیل مخابرات نتوانست در موعد مقرر در خصوص تعرفه جدید مکالمات سیم‌کارت‌های اعتباری به نتیجه برسد و ناچار یکسان‌سازی مکالمات سیم‌کارت اعتباری را به تعویق انداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :