آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31286
تاریخ انتشار : 20 مرداد 1392 10:50
تعداد بازدید : 649

راهکارهای اجرایی وزیر ارتباطات از زبان رییس کمیته ارتباطات مجلس

مجلس فردا رای اعتماد به وزیر ارتباطات را بررسی می کند

به گفته رییس کمیته ارتباطات مجلس شورای اسلامی احتمالا فردا، پس از دفاع رییس جمهور از کابینه دولت یازدهم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از ارایه دفاعیات و برنامه های وزیر پیشنهادی ICT رای اعتماد به محمود واعظی را به شور می گذارند.

فناوران- رمضانعلی سبحانی‌فر با بیان اینکه از فردا جلسات بررسی رای اعتماد به وزرای کابینه رییس‌جمهور منتخب آغاز خواهد شد و از آنجا که احتمالا براساس وزرا برای گرفتن رای اعتماد به مجلس فراخوانده شوند، محمود واعظی جزو نخستین وزرایی باشد که جلسه رای اعتماد آن فردا برگزار خواهد شد. وی در خصوص جلسه کمیسیون صنایع با وزیر پیشنهادی ارتباطات افزود: در این جلسه مباحث مختلفی از جمله راه‌کارهای اجرایی ایشان برای اجرای برنامه‌هایی که ارایه کرده‌اند مطرح شد.

واردات پهنای باند اینترنت با مشارکت بخش خصوصی
رییس کمیته ارتباطات مجلس در خصوص دیدگاه وزیر ارتباطات به وضعیت اینترنت کشور گفت: جناب واعظی معتقد است با مشارکت بخش خصوصی در ورود پهنای باند مشکلات سرعت، کیفیت و قیمت اینترنت در کشور با وضع قوانین جدید قابل حل است. سبحانی‌فر، استفاده از توان بخش خصوصی در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور را از اولویت‌های کاری وزیر آینده عنوان کرد و افزود: یکی از نکات برجسته واعظی برنامه محوری و برنامه‌ریز بودن ایشان است و تعهد به اجرای سند چشم‌انداز توسعه 20 ساله کشور و برنامه پنجم توسعه از جمله ویژگی‌های ایشان به شمار می‌رود.

احتمال تغییر مدیران وجود دارد
وی در خصوص تغییر مدیران وزارت ارتباطات در صورت رای اعتماد مجلس به واعظی گفت: این موضوع یکی از سوالات مطرح شده توسط نمایندگان در جلسه حضوری با ایشان بود که واعظی در پاسخ، شایسته سالاری را برای انتخاب مدیران وزارت ارتباطات مطرح و تاکید کرد که قطعا مدیران از بدنه وزارتخانه انتخاب خواهند شد.

شورای عالی فضای مجازی باید سیاست‌گذاری کند
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی‌ در خصوص اینکه آیا در مورد مشکلات وزارت ارتباطات با شورای عالی فضای مجازی هم در این جلسه سوالی طرح شد گفت: در خصوص این موضوع نیز بحث شد و وزیر پیشنهادی ارتباطات نیز با تاکید بر اینکه تبعیت از قانون را از وظایف اصلی خود می‌داند، معتقد است براساس آنچه که رهبر معظم انقلاب به این شورا واگذار کرده است، شورای عالی فضای مجازی باید از موضع سیاست‌گذاری کلان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات وارد شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :