آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31191
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1392 11:59
تعداد بازدید : 619

در پی ثبت تصویر جین آستن روی اسکناس 10 پوندی

زنان در توییتر به مرگ تهدید شدند

توییتر به تازگی با مشکل جدید و حادی دست و پنجه نرم می کند. این مساله از آنجا آغاز شده که چندی است زنان مشهور در توییتر مورد تهدید قرار می گیرند. مری بیرد (Mary Beard)، تاریخ نویس بریتانیایی است که اخیرا مورد تهدید مرگ قرار گرفته است. به طور کلی می توان گفت که زنان سرشناس و حتی سیاستمداری که در توییتر فعالیت می کنند مورد این تهدیدات قرار گرفته اند. ایندیا نایت و لاری پنی، خبرنگاران بریتانیایی نیز اخیرا حتی تهدید به بمب گذاری شده اند. پنی بعد از اینکه این پیغام را دریافت کرد، در صفحه توییترش نوشت: پلیس هم اکنون اینجاست و دارد به من کمک می کند. بهت توصیه می کنم که امشب را همان جا که هستی بمان و بیرون نیا!

گزارش: نسترن صائبی
منابع: گاردین و BBC

پلیس بریتانیا در حال حاضر هشت مورد سوءاستفاده از توییتر علیه زنان، نظیر تهدید به مرگ یا تجاوز را در دست بررسی دارد. تا کنون دو نفر نیز در رابطه با تهدید به تجاوز علیه استلا کریسی، نماینده زن ۳۶ ساله از حزب کارگر انگلستان و کارولاین کرایدو-پرز، یک فعال فمینیست دستگیر شده‌اند. سرچشمه سیل ناسزاها و تهدیدها علیه کرایدو-پرز موفقیت کارزاری بود که او آغازگر آن بود. هدف این کارزار ثبت تصویر یک زن روی اسکناس‌های جدید بود که در نهایت هم به ثمر نشست. استلا کریسی از حامیان این کارزار بود.
بانک انگلستان در نهایت با چاپ تصویر جین آستن، نویسنده زن انگلیسی قرن هجدهم و نوزدهم، روی اسکناس‌های ۱۰ پوندی موافقت کرد. تصویر روی اسکناس از سال ۲۰۱۷ تغییر خواهد کرد. پیش از این همواره تصویر سر یک مرد روی اسکناس‌ها چاپ می‌شد. استلا کریسی می‌گوید که ایمیل عذرخواهی شخصی از رییس توییتر دریافت کرده است. با این همه، وی اعتقاد دارد موضوع جدی ا‌ست و کارشناسان، پلیس و روسای کمپانی‌هایی نظیر توییتر باید دور یک میز بشینند و برای پایان دادن به رفتارهای ضد زن در محیط اینترنت بهترین روش را بیابند. کاترین مایر، سردبیر مجله تایم در اروپا از دیگر زنانی ا‌ست که گفته می‌شود پیام‌های تهدید به مرگ در توییتر دریافت کرده است. مایر می‌گوید ما به دلیل اینکه فعال هستیم هدف توهین و تهدید واقع نشدیم، ما هدف توهین و تهدید واقع شدیم چراکه زن هستیم.

توییتر خودش پیگیری کند
اخیرا کمپینی آنلاین مشغول جمع‌آوری امضاست که از توییتر می‌خواهد دکمه گزارش سوء‌استفاده را به صفحه و اپلیکیشن خود بیفزاید. تاکنون ۱۲۵ هزار امضا جمع شده است. دکمه گزارش‌دهی تخلف پیش از این در اپلیکیشن توییتر در iOS (سیستم‌عامل دستگاه‌های اپل) و برخی دیگر از نسخه‌های توییتر فعال شده است. کرولاین کرایدو-پرز ۲۹ ساله با قدردانی از اقدام توییتر بیان کرد که گزارش‌دهی باید آسان‌تر شود. وی آنچه روی اپلیکیشن iOS فعال است را قدیمی خواند. او همچنین گفت با روش کنونی گزارش‌دهی تاکید روی قربانی ا‌ست که تحت فشار است در صورتی که توییتر باید خود راهکاری برای رهگیری توییت‌های حاوی توهین و تهدید جنسیتی داشته باشد.

رییس توییتر رسما عذرخواهی کرد
بعد از اینکه بحث ترور شخصیتی زنان در توییتر در بریتانیا مورد توجه قرار گرفت، رییس توییتر در بریتانیا از زنانی که در این وب‌سایت تجربه خشونت جنسیتی و تهدید داشته‌اند، رسما عذرخواهی کرد. تونی ونگ، رییس توییتر در بریتانیا، اوایل هفته جاری گفت که تهدید زنان در این شبکه اجتماعی قابل پذیرش نیستند. وی متعهد به انجام اقدامات بیشتر در مقابله با تهدیدها شد. وی در یک سری توییت شخصا از زنانی که تجربه توهین و تهدید در توییتر داشته‌اند، عذرخواهی کرد و گفت: توهینی که به آنها شده قابل پذیرش نیست. این موضوع در دنیای واقعی قابل پذیرش نیست و در توییتر هم قابل پذیرش نیست. او نوشت که اقدامات بیشتری وجود دارد که ما می‌توانیم انجام دهیم و انجام خواهیم داد تا از کاربران خود در برابر توهین و تهدید حمایت کنیم. روسای توییتر همچنین در پست‌های وبلاگی متعهد شدند که توییتر را به مکانی امن برای کاربران خود تبدیل کنند.از سوی دیگر، جو سوئینسون، وزیر زنان و برابری بریتانیا از عذرخواهی رییس توییتر ابراز خوشحالی کرد و موضوع توهین و تهدید جنسیتی در توییتر را امری دیرینه خواند.
این عذرخواهی پس از آن صورت گرفت که توییتر مقررات خود را به‌روز کرد و تایید کرد که دکمه "گزارش سوء‌استفاده" (report abuse) را برای توییت‌ها فعال خواهد کرد. مخاطبان به این ترتیب می‌توانند در صورت مشاهده توییتی حاوی محتوی توهین‌آمیز یا تهدیدآمیز علیه زنان، آن را به توییتر گزارش دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :