آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31172
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1392 11:24
تعداد بازدید : 601

عضو کمیسیون صنایع مجلس:

واعظی از ICT فاصله زیادی گرفته است

به گفته نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی محمود واعظی فاصله بسیار زیادی با وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد و بعید است به روز باشد.

خبرگزاری تسنیم- علی علیلو با بیان به اینکه در بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه دولت دو موضوع مورد توجه قاطبه نمایندگان است، گفت: یکی از این موضوعات بررسی صلاحیت‌های فردی و دیگری توانمندی و به‌روز بودن افراد پیشنهاد شده است.
وی با بیان اینکه واعظی فاصله بسیار زیادی با وزارتخانه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارد و بعید است به روز باشد، گفت: متاسافانه شناخت کافی از آقای واعظی ندارم و مقرر شده طی جلسه‌ای حضورشان باشیم و از دیدگاه‌ها و برنامه‌های‌شان بیشتر مطلع شویم.
وی افزود: با توجه به این فاصله نسبتا زیاد از حوزه فناوری اطلاعات و با توجه به وضعیت فعلی این وزارتخانه و نگرانی‌های جدی که در ارتباط با مخابرات بعد از خصوصی سازی به وجود آمده، باید وزیری برای سرپرستی آن انتخاب شود که بتواند این اوضاع را سامان دهد.
نماینده مردم شبستر درباره برخی از این ضعف‌ها در حوزه مخابرات گفت: نیروهای بسیاری در این مجموعه فعال هستند که بعد از خصوصی سازی حق آنان ضایع شده است و در شرایطی کار می‌کنند که حداقل دریافتی مصوب وزارت کار را هم ندارند، حال بماند که بیمه و دیگر شرایط نیز برای آنان در کار نیست.
علیلو همچنین درباره دیگر مشکلات این حوزه که وزیر آینده باید به آن بپردازد گفت: امروز ضعف‌هایی که در ارتباط با ICT و اینترنت وجود دارد که نیازمند رسیدگی سریع و توسعه جدی است چراکه شاید از بسیاری از کشورها به فراخور گسترش این حوزه عقب بیافتیم که هر چه زودتر و با مدیریتی قوی باید به‌روز شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :