آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 31162
تاریخ انتشار : 16 مرداد 1392 11:8
تعداد بازدید : 662

تعرفه مکالمه سیم کار ت های دایمی همراه اول 599 ریال شد

بر اساس تصمیم هیات مدیره شرکت مخابرات ایران و در چارچوب مصوبه دولت دهم، از دیروز عملیات اجرایی طرح هم کدسازی درون استانی تلفن ثابت در سراسر کشور آغاز شد و به تدریج به پایان می رسد. همچنین یکسان سازی تعرفه سیم کارت های دایمی همراه اول از دیشب اعمال شده است.

فناوران- با اجرای این طرح، تعداد کدهای بین شهری از حدود دو هزار و 500 به 31 کد بین استانی کاهش می‌یابد و تعرفه تمامی مکالمات درون استانی به صورت شهری محاسبه می شود که این امر موجب کاهش هزینه مشترکان می‌شود. به عنوان مثال، هزینه یک دقیقه مکالمه از تهران به ورامین (دو شهر نزدیک) از 214 ریال به 26 ریال و از زابل به چابهار (دو شهر دور) از 670 ریال به 26 ریال کاهش می‌یابد.

نحوه جبران بخشی از کاهش درآمد مخابرات
به دنبال هماهنگی با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و به منظور جبران بخشی از کاهش درآمد مخابرات بابت حــذف کدهای بین شهری، ماهیانه مبلغ 900 تومان از مشترکان به شرط اجرای طرح هم‌کدی دریافت می‌شود.
هزینه جابه‌جایی و بین شهری همراه اول دایمی حذف شد
شرکت مخابرات ایران در اجرای مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از دیشب هزینه جابه‌جایی و بین شهری همراه اول دایمی را حذف و تعرفه یکسان را در سراسر کشور اعمال می‌کند.
هزینه یک دقیقه مکالمه همراه اول دایمی بــــه همراه اول دایمی و اعتباری (شهری و بین شهری) و تلفن ثابت، به صورت یکسان در تمام کشور 599 ریال تعیین و از ساعت 24 دیشب اعمال
شده است.
به این ترتیب مشترکان سیم‌کارت‌های دایمی شرکت ارتباطات سیار ایران از این مزایای برای مکالمات درون اپراتوری (همراه اول و تلفن ثابت) بهره‌مند می‌شوند:
1- حذف دو پالس هزینه جابه‌جایی حدود 90 ریال در دقیقه
2- کاهش 27 درصدی هزینه مکالمات بین شهری
3- تماس با 87 میلیون مشترک همراه اول و تلفن ثابت در سراسر ایران با یک تعرفه
براساس این گزارش، تعرفه هر دقیقه مکالمه برون اپراتوری مشترکان دایمی همراه اول (مکالمه با مشترکان اپراتورهای رایتل و ایرانسل)، 625 ریال اعلام شده است.
طبق اعلام مخابرات، زمان و تعرفه یکسان سازی سیم‌کارت‌های اعتباری همراه اول، به زودی اعلام می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :