آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202561
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395 13:3
تعداد بازدید : 1124

ماجرای گوشی ترامپ به مجلس سنای آمریکا کشیده شد

در حالی که گوشی رییس جمهوری آمریکا موجبات نگرانی کاخ سفید را فراهم کرده و قرار بود گوشی وی با یک دستگاه ایمن تعویض شود، اما ظاهرا هنوز این اتفاق نیفتاده و دونالد ترامپ همچنان از گوشی سامسونگ آندروییدی خود استفاده می کند.

فناوران- پس از جنجال هایی که در رابطه با گوشی دونالد ترامپ به راه افتاد و نگرانی هایی که در زمینه ناامن بودن گوشی آندروییدی وی منتشر شده بود، اعلام شد که ترامپ گوشی خود را با یک دستگاه ایمن و اختصاصی تعویض کرده است، اما سناتورهای حزب دموکرات اعلام کرده اند که ترامپ همچنان از گوشی قبلی اش استفاده می کند و این موضوع نگرانی درباره امنیت ارتباطات وی را مضاعف کرده است.
گزارش ها حاکی است که سناتورهای آمریکایی اقدام به ارسال نامه ای به وزارت دفاع آمریکا کرده و به نحوه استفاده ترامپ از گوشی هوشمندش اعتراض کرده اند.
بر اساس گزارش آنها، ظاهرا ترامپ همچنان از گوشی قدیمی خود استفاده می کند و به این ترتیب به لحاظ امنیتی امکان تحت کنترل گرفتن ارتباطات وی هنوز از سوی دولت آمریکا فراهم نشده است.
سناتورهای آمریکایی معتقدند در حالی که برقراری ارتباط برای شخصی مثل رییس جمهوری آمریکا امری ضروری است، اما لازمه آن رعایت اصول ایمنی است و در عین حال رییس جمهوری باید به گونه ای شفاف عمل کند.
آنها رفتارهای ترامپ را به نوعی غیر اصولی و نامناسب ارزیابی کرده اند.
از آنجا که دسترسی هکرها به گوشی های هوشمند و به دست آوردن اطلاعات آن کار سختی نیست و آنها می توانند از طریق میکروفن و دوربین گوشی به همه اطلاعات کاربر دسترسی پیدا کنند، استفاده ترامپ از یک گوشی ناامن می تواند باعث بروز مشکلاتی در زمینه های سیاسی نیز شود.
در همین راستا مقامات ارشد دولتی لازم است از ابزارهای خاصی که به لحاظ امنیتی از درجه بالایی برخوردار است، استفاده کنند.
بر این اساس سناتورهای آمریکایی ضرب الاجلی برای وزارت دفاع آمریکا تعیین کرده اند و خواستار پاسخ تا نهم مارس شده اند.
 با همه این تفاسیر هنوز مشخص نیست که مقامات دولت آمریکا می توانند از پس ترامپ برآیند و گوشی آندروییدی وی را با یک گوشی ایمن تعویض کنند.
اما ظاهرا مثل همه سیاست های خاص دیگر ترامپ، موضوع استفاده از گوشی غیرامنیتی و ارسال توییت های شخصی از سوی وی، دولت آمریکا را بسیار نگران کرده و هنوز مقامات دولتی نتوانسته اند این فرد را متقاعد کنند که استفاده از یک دستگاه شخصی می تواند باعث بروز مشکلاتی در سیستم امنیتی کشور شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :