آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202554
تاریخ انتشار : 27 بهمن 1395 12:54
تعداد بازدید : 1455

دبیر شورای عالی فضای مجازی خواستار شد

کمیسیون فضای مجازی در مجلس شکل بگیرد

دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در دیدار با رییس و اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل کمیسیون فضای مجازی در مجلس شد.

مرکز ملی فضای مجازی- ابوالحسن فیروزآبادی رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور در این دیدار گفت: در آینده شاهد دوره های آموزشی مستقل از نظام آموزشی در فضای مجازی خواهیم بود که باید برای آن تمهیداتی اندیشیده شود و از این شیوه ها در نظام آموزشی کلاسیک کشور استفاده شده تا دچار عقب افتادگی نشویم.
وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی این نظام آموزشی در خارج از کشور شکل می گیرند و باید برای مواجهه با آن تدبیر کرده و به نگاه شبکه ای در نظام آموزشی توجه شود، افزود: از ظرفیت هایی که در نظام آموزشی کشور برای ساماندهی آن به خصوص با نگاه پرورشی در فضای مجازی وجود دارد، غفلت شده است و دانش آموزانی که در نظام متوسطه و دبیرستان تحصیل می کنند، در حوزه تولید محتوا می توانند بسیار موثر باشند؛ بنابراین باید دانش آموزان را از حالت انفعالی خارج کنیم.فیروزآبادی تصریح کرد: متاسفانه فعالیت دانش آموزان در فضای مجازی زیاد شده است و شبکه های پیام رسان و بازی های رایانه ای دو حوزه ای هستند که ساعات قابل توجهی از اوقات فراغت آنها را به خود اختصاص داده اند بنابراین باید بتوانیم در حوزه تولید محتوا و ایجاد مهارت در حوزه فضای مجازی هدایت گری داشته باشیم زیرا این مهارت ها می تواند سواد مجازی و نحوه استفاده صحیح و سالم از آن را ارتقا دهد و نیروی انسانی ماهر کارآفرین ایجاد خواهد کرد.
رییس مرکز ملی فضای مجازی با بیان نقش بخش خصوصی در این حوزه گفت: مجلس شورای اسلامی می تواند نقش ویژه ای در حوزه قانون گذاری برای فعال سازی بخش خصوصی داشته باشد تا از خدمات شرکت هایی که برای والدین فضای اینترنت سالم فراهم می کنند، استفاده شود. 
وی اعلام کرد: تشکیل کمیسیون یا فراکسیون مرتبط با فضای مجازی در مجلس شورای اسلامی ضروری به نظر می رسد که البته راه اندازی فراکسیون رسانه در این حوزه موثر خواهد بود. واقعیت این است که نظام رگولاتوری آموزشی در آموزش و پرورش ما شکل نگرفته و این نظام می تواند شرکت ها را رده بندی کرده و چارچوب مشخص کند تا نرم افزارهایی متناسب با استان ها، قومیت ها، دوره های تدریسی و امثالهم 
طراحی شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :