fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 202476
  تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 11:10
  تعداد بازدید : 642

  فین تک ها شریک خوبی برای بانک ها هستند

  مصطفی نقی پور فر، مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ در نشست تخصصی توسعه تکنولوژی های مالی در هشتمین کنفرانس توسعه نظام تامین مالی و سرمایه گذاری با بیان اینکه بانک ها همواره متهم به پرداخت نکردن تسهیلات خرد هستند و ازاین رو تامین مالی خرد را باید به سوی تامین مالی جمعی هدایت کرد گفت: نمونه موفق جهانی این نوع فعالیت را سایت کیک استارتر دانست که پروژه های نوآورانه به جای حمایت از بانک ها، روی این سایت اعلام می شوند و مردم به آنها کمک می کنند که تاکنون بیش از دو میلیارد و 800 میلیون دلار کمک مالی و 119 هزار پروژه موفق داشته است.

  فناوران-  وی با بیان اینکه در ایران هم نمونه های مختلفی از این سایت ها داریم، افزود: با توجه به اینکه وام گرفتن از بانک ها بسیار پیچیده و سخت است، وب سایت فاندوران را دو سال پیش در فناپ ایجاد کردیم و تاکنون 45 کمپین روی این سایت تعریف شده است.
  مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ در معرفی فعالیت های فاندوران گفت: فاندوران فعالیتش را در چهار حوزه کتاب، مسوولیت اجتماعی، محیط زیست و محصول آغاز کرده است و زمان انجام پروژه های فاندوران که با حمایت مردم انجام می شود، کمتر از دو ماه است.
  نقی پور فر گفت: در فضای فین تک ها و در تامین مالی جمعی اگر غفلت شود، دچار خسران خواهیم شد؛ چرا که مردم به فین تک های خارجی روی می آورند.
  او با بیان اینکه علاوه بر کمک رگولاتور و دولت، باید کارآفرینان هم  در این مسیر حرکت کنند، گفت: کارآفرینان هم آشنایی کمی با این روش دارند و تصور می کنند برای تامین مالی باید به سراغ بانک ها بروند این در صورتی است که پروژه های خرد و کوچک را می توان با حمایت مردم انجام داد.
  مدیر ارشد مرکز نوآوری و فناوری فناپ با بیان نقش فین تک ها در حوزه مالی، اظهار داشت: فین تک ها شریک و برگ برنده ما هستند. بانک ها باید استراتژی درستی بچینند و اجرای آن را بر عهده فین تک ها بگذارند برای فین تک ها نباید چهارچوب تعیین کرد؛ چراکه تمام مزیت فین تک ها “نوآوری” است و با تعریف چهارچوب، فین تک ها را از بین  می برند. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :