آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202459
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 10:51
تعداد بازدید : 575

پشتیبانی تلویزیون های براویا سونی از دستیار صوتی Assistant

سونی اعلام کرد تلویزیون های مدل های 2017 سری براویا که به سیستم عامل Android TV مجهز هستند، نخستین تلویزیون های برخوردار از «اسیستنت» به شمار می روند.

فناروان- گوگل نیز پیش از این در جریان برگزاری نمایشگاه CES 2017 وعده داده بود که دستیار صوتی Assistant به تلویزیون های هوشمند راه خواهد یافت و حالا با تایید سونی گویا این وعده در حال محقق شدن است.
این موضوع خبر خوبی برای طرفداران این سازنده ژاپنی لوازم صوتی و تصویری به شمار می رود، اما  خریداران این تلویزیون ها باید بدانند که  از ابتدا به این قابلیت دسترسی ندارند، بلکه Google Assistant  در ادامه سال 2017 و در بازه زمانی نامشخص از طریق به روزرسانی نرم افزار واسط (Firmware) به دستگاه افزوده خواهد شد.
براساس این گزارش، پس از فعال شدن دستیار صوتی اسیستنت، کاربران تلویزیون های سری براویا می توانند با فشردن دکمه مخصوص روی ریموت کنترل تلویزیون، دستیار صوتی را فراخوانی و از آن استفاده کنند.
از جمله قابلیت های ویژه Assistant در تلویزیون های سونی می توان به تغییر منبع ورودی، اجرای اپلیکیشن هایی مانند نتفلیکس و هولو، تنظیم حجم صدا، نمایش یک برنامه تلویزیونی خاص یا تغییر کانال با استفاده از فرمان صوتی 
پرداخت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :