آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 202448
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 10:41
تعداد بازدید : 1136

ولنتاین، فروش ساعت های هوشمند را بالا برد

در آستانه روز جهانی ولنتاین، فروش ساعت های هوشمند در بازار ایران افزایش یافته است.

ساحره چمنی
 اگرچه اوضاع بازار موبایل در طول یک سال گذشته رونق چندانی نداشت، اما این روزها بازار کمی پررونق تر شده و تعداد بیشتری از افراد به قصد خرید به بازار سر می زنند.
این روزها فروش گل و شکلات و عروسک رونق بسیاری دارد و ویترین اکثر فروشگاه ها به رنگ قرمز و صورتی مزین شده است. 
این موضوع درباره بازار موبایل هم صدق می کند. اگر این روزها به بازار موبایل سر بزنید، گوشی های قرمز و صورتی بیش از دیگر محصولات خودنمایی می کنند. 
امسال بازار موبایل دنیا هم تحت تاثیر این روز خاص قرار گرفته است، بسیاری از برندها تخفیف هایی برای برخی از گوشی های شان در نظر گرفته اند یا برخی از این گوشی ها را همراه با لوازم جانبی خاصی در اختیار مشتریان قرار می دهند. 
همچنین این روزها بسیاری از کسب و کارها ازجمله بازار لوازم الکترونیکی و گوشی های موبایل نیز رونق گرفته اند.
بازار موبایل ایران هم از این قضیه مستثنی نیست. فروشندگان بازار این روزها از فروش محصولات شان راضی هستند. البته اکثر آنها میزان فروش گوشی را همچنان مثل سابق اعلام می کنند و می گویند 
این روزها کمتر گوشی می فروشند و اکثر خریداران به قصد خرید دستبندها و ساعت های هوشمند به بازار مراجعه می کنند. 
به این ترتیب فروش ساعت ها و دستبندهای هوشمند این روزها رونق بیشتری دارد.
به گفته کاسبان بازار، فروش ساعت های اپل، این روزها بیش از سایر ساعت ها فروش دارد و با وجود اینکه این ساعت ها نسبت به سایر لوازم جانبی قیمت بالاتری دارند، فروش آنها رونق بیشتری دارد. میانگین قیمت این ساعت ها یک میلیون و 200 هزار تومان تا یک میلیون و 700 هزار تومان است و این روزها رنگ گلد آن از همه پرفروش تر است. 
از سوی دیگر ساعت های هوواوی واچ، گیر اس سامسونگ، موتو 360 و اسمارت واچ های سونی فروش خوبی دارد.
دستبندها که معمولا قیمت کمتری از ساعت ها دارند نیز این روزها پرفروش هستند. در این میان دستبندهای TalkBand B1 هوواوی، Smartband سونی و Gear Fit سامسونگ از فروش خوبی برخوردارند.
به گفته فروشندگان بازار، خانم ها بیشتر ساعت های اپل واچ برای آقایان خریداری می کنند و دستبندهای گیر فیت سامسونگ را بیشتر آقایان برای خانم ها می خرند.
البته بنا به سلیقه و میزان بودجه ای که کاربران برای خرید این ابزارها هزینه می کنند، فروش این ابزارها متفاوت است.
در این میان خانم ها بیشتر برای آقایان رنگ های مشکی را می پسندند و دستبندهای رنگی بیشتر از سوی آقایان برای خانم ها انتخاب می شود.
براساس گزارش بازاریان، این روزها حتی فروش دستبندها و ساعت های هوشمند چینی بی نام و نشان هم که طراحی خاصی دارند و در رنگ بندی های مختلف در ویترین فروشگاه ها نمایش داده می شوند، این روزها فروش خوبی دارند؛ چراکه این دستگاه ها از قیمت مناسب تری نسبت به برندهای معروف به فروش می رسند. بر این اساس کاربرانی که نمی خواهند هزینه زیادی برای خرید این دستگاه ها صرف کنند، این ابزارها را خریداری می کنند.
به هر حال فروش محصولات جانبی این روزها بیش از گوشی های هوشمند است. به این ترتیب بسیاری از خریداران هم سراغ قاب های رنگی برای گوشی های شان می روند و در این میان رنگ های قرمز، صورتی و طلایی بیش از سایرین طرفدار دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :