fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 202446
  تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 10:39
  تعداد بازدید : 671

  در پی ثبات قیمت دلار آزاد

  بازار قطعات کامپیوتری روی رونق را دید

  در هفته ای که گذشت، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتر با افزایش نسبی تقاضا برای برخی از کالاهای کامپیوتری ازجمله نوت بوک های میان قیمت (2 و نیم تا 3 و نیم میلیون تومانی) مواجه شد.

  مریم عسگری
  کالاهایی نظیر قطعات کامپیوتری، هارددیسک های یک ترابایتی، برخی تجهیزات جانبی، انواع کیف و کاور نوت بوک نیز با افزایش نسبی تقاضا مواجه شده اند. 
  البته این افزایش به هیچ وجه به معنای رونق بازار نیست و تنها گویای این موضوع است که بازار این کالاها از رکود کامل خارج شده و اندک جنب وجوشی در بازار کالا و تجهیزات کامپیوتری مشاهده می شود.
  به گفته فعالان بازار کامپیوتر، تثبیت نرخ دلار آزاد روی رقم تقریبی 3 هزار و 830 تومان از مهم ترین دلایل این اتفاق است.
  علی محبیان، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: علاوه بر ثبات نرخ دلار آزاد در هفته های اخیر، نزدیک شدن به ماه پایانی سال و زمان آغاز خریدهای پایان سال موجب شده است بازار کامپیوتر تاحدودی رونق گیرد.
  وی افزود: این امیدواری وجود دارد که در ماه آینده شاهد رونق بیشتر بازار باشیم؛ چراکه ماه آینده زمان ارایه حقوق و پاداش کارمندان شرکت های خصوصی و دولتی است.
  یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته های همکارش می گوید: در صورتی که نرخ دلار آزاد ثابت بماند، امیدواری به بهبود اوضاع بازار شب عید بیشتر می شود؛ اما همه چیز به نرخ دلار بستگی دارد. این فعال بازار افزود: البته رونق نسبی تنها شامل برخی از کالاهاست و کالاهایی مانند تبلت و کنسول های بازی همچنان بازاری بی رونق دارند. به گفته وی، البته بازار تبلت های هیبریدی وضعیت بهتری دارد.
  کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند: با لحاظ کردن دوره شش ماه رکود کامل در بازار کالاهای کامپیوتری، این امیدواری وجود دارد که شب عید امسال با سال قبل متفاوت باشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :