fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 202446
  تاریخ انتشار : 26 بهمن 1395 10:39
  تعداد بازدید : 569

  در پی ثبات قیمت دلار آزاد

  بازار قطعات کامپیوتری روی رونق را دید

  در هفته ای که گذشت، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتر با افزایش نسبی تقاضا برای برخی از کالاهای کامپیوتری ازجمله نوت بوک های میان قیمت (2 و نیم تا 3 و نیم میلیون تومانی) مواجه شد.

  مریم عسگری
  کالاهایی نظیر قطعات کامپیوتری، هارددیسک های یک ترابایتی، برخی تجهیزات جانبی، انواع کیف و کاور نوت بوک نیز با افزایش نسبی تقاضا مواجه شده اند. 
  البته این افزایش به هیچ وجه به معنای رونق بازار نیست و تنها گویای این موضوع است که بازار این کالاها از رکود کامل خارج شده و اندک جنب وجوشی در بازار کالا و تجهیزات کامپیوتری مشاهده می شود.
  به گفته فعالان بازار کامپیوتر، تثبیت نرخ دلار آزاد روی رقم تقریبی 3 هزار و 830 تومان از مهم ترین دلایل این اتفاق است.
  علی محبیان، یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این زمینه می گوید: علاوه بر ثبات نرخ دلار آزاد در هفته های اخیر، نزدیک شدن به ماه پایانی سال و زمان آغاز خریدهای پایان سال موجب شده است بازار کامپیوتر تاحدودی رونق گیرد.
  وی افزود: این امیدواری وجود دارد که در ماه آینده شاهد رونق بیشتر بازار باشیم؛ چراکه ماه آینده زمان ارایه حقوق و پاداش کارمندان شرکت های خصوصی و دولتی است.
  یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید گفته های همکارش می گوید: در صورتی که نرخ دلار آزاد ثابت بماند، امیدواری به بهبود اوضاع بازار شب عید بیشتر می شود؛ اما همه چیز به نرخ دلار بستگی دارد. این فعال بازار افزود: البته رونق نسبی تنها شامل برخی از کالاهاست و کالاهایی مانند تبلت و کنسول های بازی همچنان بازاری بی رونق دارند. به گفته وی، البته بازار تبلت های هیبریدی وضعیت بهتری دارد.
  کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند: با لحاظ کردن دوره شش ماه رکود کامل در بازار کالاهای کامپیوتری، این امیدواری وجود دارد که شب عید امسال با سال قبل متفاوت باشد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی